Tajski premier i wszystkich dziesięciu ministrów objętych wotum nieufności przeżywają wotum nieufności

Tajlandia -

Premier Tajlandii Prayut Chan O'Cha i wszystkich dziesięciu ministrów objętych wotum nieufności przeżyli dziś rano debatę o wotum nieufności, której celem były partie opozycyjne w celu obalenia obecnego rządu (23 lipca).rd) w głosowaniu w Parlamencie.

Premier Prayut otrzymał 256 głosów poparcia, 207 przeciw i 9 wstrzymujących się.

Najwyższe poparcie i głosy uzyskał wicepremier Prawit Wongsuwan z 268 głosami poparcia, przy 193 głosach przeciw i 11 wstrzymujących się.

Tymczasem najniższy poziom poparcia oddał wicepremier i minister handlu Jurin Laksanawisit z 241 głosami poparcia, przy 207 głosach przeciw i 23 wstrzymujących się.

Zasadniczo oznacza to, że obecny rząd pozostanie u władzy do demokratycznie zaplanowanych wyborów w 2023 r. Był to czwarty raz, kiedy opozycja próbowała obalić rząd Prayuta i po raz czwarty poniosła porażkę.

Premier Prayut Chan-O-Cha sprawuje władzę w Tajlandii, odkąd poprowadził zamach stanu w 2014 roku.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.