Uważa się, że pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii, Nigeryjczyka, który przedłuża pobyt, uciekł do Kambodży, pływając przez rzekę Sa Kaeo

Sa Kaeo, Tajlandia-

Według wielu innych tajskich mediów i źródeł organów ścigania, cudzoziemiec zidentyfikowany jako pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii uciekł do Kambodży nielegalnie naturalnymi kanałami.

Najpierw zapoznaj się z wczorajszą historią z udziałem cudzoziemca który był na przedłużeniu pobytu od zeszłego roku, tutaj.

Według Anutina Charnvirakula, ministra zdrowia publicznego, który ujawnił tę informację późną nocą 27 lipca, 22-latek z Nigerii został namierzony z Sa Kaeo na granicy z Kambodżą ze swojego sygnału telefonu komórkowego. Montaż w Bangkoku.

Pacjent uciekł z Phuket po pozytywnym potwierdzeniu małpiej ospy w szpitalu w Phuket. Czekał na wyniki swojego testu w swoim mieszkaniu i nie uciekł ze szpitala według Departamentu Kontroli Chorób, co jest standardową praktyką dla tych testów, ponieważ mężczyzna sam je przedłożył.

Nie było jasne, czy mężczyzna uciekł z powodu pozytywnego wyniku małpiej ospy, czy z powodu obaw o jego status prawny z powodu przedłużonego pobytu, na którym podobno przebywał od listopada zeszłego roku według Royal Thai Immigration.

W następstwie oświadczeń pana Anutina dotyczących wyśledzenia mężczyzny do granicy Kambodży w Sa Kaeo, wiele źródeł medialnych twierdzi, na podstawie oświadczeń tajlandzkich organów ścigania, że ​​mężczyzna przepłynął rzekę w pobliżu Ban Khlong Luek w Kambodży i wydawał się zmierzać w kierunku Sihanoukville.

Pan Anutin powiedział również, że Tajlandia poinformuje władze Kambodży o tym mężczyźnie i będzie współpracować z nimi w tej sytuacji.

Oczekuje się, że konferencja prasowa, która przedstawi więcej szczegółów w sprawie, ma się odbyć jeszcze dzisiaj, 23 lipca.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.