Holenderska turystka rzuciła się do szpitala po złamaniu nogi podczas zwiedzania góry na Koh Phangan

Koh Phangan, Surat Thani –

Holenderska turystka została przewieziona do lokalnego szpitala po tym, jak rzekomo złamała nogę podczas wchodzenia na górę w Haad Khom na Koh Phangan, Surat Thani, na zwiedzanie w sobotni wieczór, 23 lipca.

Urzędnicy z Koh Phangan Rescue Volunteer przybyli na miejsce zdarzenia po tym, jak zostali powiadomieni o wypadku około 4:30. Po przybyciu na miejsce znaleziono 46-letniego Jana H. Kedde ze złamaną lewą kostką. Jej przyjaciółka, również obywatelka Holandii, stała w pobliżu, czekając na pomoc.

Kedde był świadomy i chętny do współpracy z oficerami. Powiedziała im, że ona i jej przyjaciółka pojechały na górę, aby około godziny 1:00 zobaczyć piękny naturalny widok na morze. Kiedy szli z powrotem około 3:00, poślizgnęła się i upadła na skały z bólem lewej kostki.

Transport ratunkowy był poniekąd walką. Ratownicy użyli linowego systemu ratunkowego i ściągnęli ranną kobietę w dół wzgórza, pokonując po drodze skały, wodospady i przepaście. Spędzili około 2 godzin i 30 minut, co zabrało zespoły na wieczór, zabierając ją w dół wzgórza, zanim zawieźli ją do First Western Hospital o 10:00.

Według relacji prasowych jej nastrój jest podobno wysoki i wraca do zdrowia w szpitalu.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Wolontariusz ratunkowy z Koh Phangan

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.