17 osób z grupy wysokiego ryzyka wystąpienia małpiej ospy w Phuket jest testowanych i monitorowanych

Phuket -

17 osób z bliskimi kontaktami z pierwszego oficjalnego przypadku ospy małp w Tajlandii w Phuket jest poddawanych badaniom po aktywnym dochodzeniu w sprawie znalezienia sprawy przez odpowiednie agencje i urzędników.

Nasze poprzednie historie:

27-letni Nigeryjczyk mieszkający w Phuket został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii.

Nigeryjczyk z Phuket, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii, jest śledzony przez tajską policję po tym, jak urzędnicy nie byli w stanie się z nim skontaktować, a mężczyzna zniknął. Teraz odkryto, że mężczyzna nie jest niedawnym turystą, ale ma zbyt długi pobyt od zeszłego roku.

Wiele źródeł donosi, że Nigeryjczyk, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii i który ma zbyt długi pobyt, opuścił już Phuket.

Według wielu innych tajskich mediów i źródeł organów ścigania, cudzoziemiec zidentyfikowany jako pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii uciekł do Kambodży nielegalnie naturalnymi kanałami.

W Kambodży aresztowano Nigeryjczyka, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii.

Dr Kusak Kukiattikoon, szef Biura Zdrowia Publicznego Prowincji Phuket (PPHO) powiedział dziś Phuket Express (25 lipca)th), „Dokonaliśmy aktywnego znalezienia przypadku z sześciu miejsc w Phuket, które mają powiązania z pacjentem z Nigerii. Spośród 19 osób z bliskiego kontaktu wysokiego ryzyka, dwie z nich uzyskały wynik negatywny, podczas gdy 17 z nich czeka na wyniki. Zostały jednak poddane kwarantannie przez 21 dni pod jurysdykcją personelu medycznego. Na tym etapie w Phuket nie potwierdzono jeszcze żadnych przypadków małpiej ospy”.

*** UPDATE dzisiejszego popołudnia Dr Kusak powiedział Phuket Express: „Wszystkie 19 osób z bliskiego kontaktu wysokiego ryzyka zostało potwierdzonych ujemny od małpiej ospy”. ***

Dzisiaj, 25 lipca 2022 r., rzecznik rządu Tajlandii, pan Thanakorn Wangboonchana, powiedział tajskim mediom: „Potwierdziliśmy, że Nigeryjczyk, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii, opuścił już Tajlandię i znajduje się w opiece szpitalnej w Kambodży. Nie planujemy prosić go o powrót do Tajlandii”.

„Jednak premier Tajlandii Prayut Chan O'Cha nakazał Departamentowi Zdrowia Publicznego i Urzędom Imigracyjnym pełne przygotowanie się do postępowania z małpią ospą po Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła szybko rozprzestrzeniającą się epidemię ospy małp jako „stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”, powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus w sobotę, 23 lipca:– dodał pan Thanakorn.

Spotkania z Departamentem Kontroli Chorób są spodziewane później, po tym jak minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul ogłosił, że poziomy alarmowe ospy małp zostaną podniesione i będą ściśle monitorowane w całym kraju.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.