Komisja Rozważania Tajskiej Ustawy o Marihuanie odrzuca petycje o zawieszenie dekryminalizacji, odpowiada na obawy

ZDJĘCIE: Thaipost

Bangkok -

Komitet Rozważania Ustawy o Marihuanie podziękował personelowi medycznemu szpitala Ramathibodi i różnym grupom, takim jak organizacje islamskie na południu Tajlandii, po tym, jak zgłosili obawy dotyczące okresu bezprawnej dekryminalizacji marihuany i wezwali rząd do podjęcia działań w tej sprawie.

Nastąpiło to po oświadczeniu Tajlandzkiego Stowarzyszenia Lekarzy Sądowych z niedzieli 24 lipca, w którym wymieniono nazwiska 851 przedstawicieli lekarzy rezydentów, nauczycieli medycyny i absolwentów medycyny z Wydziału Lekarskiego w szpitalu Ramathibodi, aby wezwać rząd do natychmiastowego zamknięcia statusu osoby wolnej od prawa.

Przewodniczący Komisji Supachai Jaisamut odpowiedział dzisiaj, 25 lipca, że ​​Ministerstwo Zdrowia Publicznego zawsze stawiało bezpieczeństwo publiczne na pierwszym miejscu i wydało oświadczenie w celu ochrony zdrowia publicznego, zwłaszcza nastolatków poniżej 20 roku życia.

Komitet bada obecnie, w jaki sposób młode pokolenia wykorzystują konopie indyjskie i konopie w systemach medycznych. Jak dotąd nie wydawało się to mieć żadnych znaczących implikacji, co oznacza, że ​​poprzednie zapowiedzi były zgodne z prawem.

Supachai podziękował również zespołowi medycznemu i zapewnił ich, że ich intencja jest taka sama – jak najszybsze przyśpieszenie uchwalenia prawa, aby zamknąć okres wolny od prawa.

„Obecna sytuacja nie powoduje tak wielu problemów dla społeczeństwa i młodzieży, że są poza kontrolą rządu. Jednak Komitet przyspieszy i przystąpi do rozpatrywania projektu ustawy o marihuanie tak szybko, jak to możliwe. Wierzyłem, że rozważania zostaną zakończone do końca tego miesiąca. Następnie projekt zostanie przedłożony radzie do zatwierdzenia – dodał przewodniczący.

TPN zauważa, że ​​na razie wydaje się to zamykać wszelkie natychmiastowe prośby o zamknięcie, zawieszenie lub cofnięcie dekryminalizacji marihuany w Tajlandii.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.