Wiodąca tajlandzka służba medyczna, która promuje „Turystykę Wellness”, aby przyciągnąć zagranicznych turystów dbających o zdrowie podczas popularności wellness

Krajowy –

Zgodnie z raportami Global Wellness Institute (GWI) oczekuje się, że turystyka wellness odrodzi się i wzrośnie globalnie o 20.9 procent po pandemii Covid-19, która według szacunków przekroczy 1 bilion dolarów do 2024 roku.

Raporty GWI przyniosą również nadzieję na odbudowę turystyki w Tajlandii, ponieważ kraj ten ma duży potencjał, aby stać się rozpoznawanym na arenie międzynarodowej centrum turystyki wellness, powiedział dr Tanupon Wirunhakarun, dyrektor operacyjny i dyrektor odnowy biologicznej BDMS (Bangkok Dusit Medical Services) .

Dyrektor wspomniał również o poprzednich rankingach turystycznych, w których Tajlandia została wybrana przez GWI jako drugie miejsce na świecie pod względem wellness, a przez Visa Global Travel Intentions Study jako czwarte najczęściej odwiedzane miejsce na świecie. Koh Samui znalazło się również na 2. miejscu w rankingu „Najlepsze wyspy” magazynu DestinAsian.

เหลียว หน้า มอง หลัง การ ท่องเที่ยว เชิง สุขภาพ - โพสต์ทูเดย์ สุขภาพ

Dr Tanupon powiedział: „Chcemy, aby Klinika Wellness BDMS stała się modelem biznesowym dla turystyki zdrowotnej i rekreacyjnej, która będzie napędzać krajową gospodarkę po zakończeniu pandemii, ponieważ mocno wierzymy, że Tajlandia ma potencjał do promowania się jako centrum turystyka wellness.”

„Wymaga to jednak współpracy wszystkich, wszystkich wydziałów i wszystkich stron, w tym przedsiębiorców, naukowców, społeczeństwa, wynajmujących, mieszkańców, a przede wszystkim sektora rządowego. Różne polityki muszą być ze sobą zgodne, aby skłonić nasz kraj do przyciągania większych grup turystów, którzy chcą uzyskać lepszą poprawę zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego”.

Kontynuował, że turyści Turystyki Zdrowotnej wydadzą 58 procent więcej niż inni turyści, średnio 5-6 tysięcy bahtów na wizytę. Aby stać się turystyką wellness, Tajlandia musi mieć silną bazę „medyczną”, zanim rozwinie cechy „wellness”.

Ariya Prasarttong-Osoth, prezes ośrodka Celes Samui, powiedział, że ośrodek Celes Samui również dołączył do wizji BDMS Wellness, aby rozwinąć klinikę wellness na wyspie Samui. Ośrodek zapewnił certyfikowane przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego leczenie zarówno dla gości hotelowych, jak i klientów indywidualnych w celu wsparcia Turystyki Wellness.

Leczenie obejmuje 1.) Badanie profilaktyczne, 2.) Testy witamin, minerałów, hormonów i przeciwutleniaczy, 3.) Testy długości telomerów w celu ustalenia wieku biologicznego, 4.) Testy genetyczne, 5.) Aktywność komórek naturalnych zabójców (NK) testy, 6.) Kroplówka witaminowa IV, 7.) Spersonalizowane programy ćwiczeń, 8.) Program odnowy psychicznej, 9.) Program kontroli wagi, oraz 10.) Program odnowy biologicznej.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.