Turyści wciąż gromadzą się na Walking Street w Starym Mieście Phuket, większość twierdzi, że „zero” niepokoi się małpią ospą

Phuket -

Niedzielny targ przy ulicy Phuket Walking Street, znany również jako „Laad Yai”, wciąż jest pełen turystów z Tajlandii i zagranicy, mimo że pierwszy przypadek ospy małpiej w Tajlandii został wcześniej potwierdzony, jako że odwiedził ten obszar w Phuket.

Nasza poprzednia historia:

27-letni Nigeryjczyk mieszkający w Phuket został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii.

Nigeryjczyk z Phuket, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii, jest śledzony przez tajską policję po tym, jak urzędnicy nie byli w stanie się z nim skontaktować, a mężczyzna zniknął. Teraz odkryto, że mężczyzna nie jest niedawnym turystą, ale ma zbyt długi pobyt od zeszłego roku.

Wiele źródeł donosi, że Nigeryjczyk, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii i który ma zbyt długi pobyt, opuścił już Phuket.

Według wielu innych tajskich mediów i źródeł organów ścigania, cudzoziemiec zidentyfikowany jako pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii uciekł do Kambodży nielegalnie naturalnymi kanałami.

W Kambodży aresztowano Nigeryjczyka, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii.

Wczoraj (24 lipca)th) reporterzy Phuket Express udali się na niedzielny targ Phuket Walking Street w Starym Mieście Phuket. Wielu turystów z Tajlandii i zagranicy zostało znalezionych jak zwykle.

Sprzedawcy powiedzieli, że nie martwią się ani nie boją małpiej ospy, a większość turystów to Hindusi i Arabowie, którzy podróżują z rodzinami.

Turyści również podzielali tę samą opinię, nie troszcząc się o małpią ospę, a mówiąc zarówno w dyskusjach z lokalną prasą, jak i ankietach, w tym nieformalnym przeprowadzonym przez media TPN na naszych kanałach społecznościowych, że nie boją się małpiej ospy.

Niektórzy ludzie mieli jednak obawy, że rząd Tajlandii może wprowadzić ograniczenia lub środki, które mogłyby silnie wpłynąć na turystykę, branżę, która dopiero zaczyna się odradzać po nieco ponad dwóch latach mandatów Covid19 i zamknięcia granic, które zasadniczo spłaszczyły ekonomicznie ważny sektor hotelarski i turystyczny .

Na razie jednak rząd Tajlandii przyjął łagodne podejście, mówiąc, że śledzi kontakty w potwierdzonym przypadku i poddaje je kwarantannie oraz nasila nadzór, ale nie ma planów wprowadzenia niszczących gospodarczo ograniczeń granicznych i nakazu testowania lub zamykania sektorów biznesowych w tym momencie. czas.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.