40-letni mężczyzna z Phuket zidentyfikowany jako osoba niepokojąca ospę małpią, chociaż lekarze początkowo uważają, że zamiast tego może mieć ospę wietrzną

Phuket -

40-letni Taj przeprowadził badanie krwi po tym, jak został oznaczony jako osoba niepokojąca ospę małpią z powodu podobno podejrzanych objawów. Lekarze początkowo uważają jednak, że mógł zarazić się ospą wietrzną zamiast ospą małp.

Dyrektor szpitala Vachira Phuket, doktor Weerasak Lorthongkam, powiedział Phuket Express: „40-letni pacjent z Tajlandii jest teraz w szpitalu Vachira Phuket w Phuket Town. Mężczyzna nie ma żadnej historii związanej z Nigeryjczykiem. W rzeczywistości ten konkretny mężczyzna jest głównie domownikiem, nie pracuje w branży turystycznej ani nie chodzi do żadnych miejsc rozrywki lub usług wysokiego ryzyka i po prostu zostaje w domu z rodziną.

„Na tym etapie lekarze wierzyli, że mógł zarazić się ospą wietrzną zamiast ospą małp. Jednak jego krew jest testowana na wynik pozytywny. Obecnie jest poddawany kwarantannie w naszym szpitalu. Proszę, nie panikuj. — stwierdził Weerasak.

Pacjent nie został zidentyfikowany ze względu na jego prywatność, ale został opisany jako 40-letni obywatel Tajlandii i mieszkaniec Phuket, który zgłosił się do szpitala z objawami podobnymi do ospy. Nie ma jednak spuchniętych węzłów chłonnych, stwierdził lekarz.

Wyniki testów będą dostępne w ciągu kilku dni, stwierdził Weerasak, a pacjentka współpracowała podczas kwarantanny.

TPN zauważa, że ​​jest to o wiele bardziej skłonne do współpracy niż pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii który był Nigeryjczykiem, który nielegalnie uciekł do Kambodży i został natychmiast aresztowany. Pozostaje w Kambodży uzyskanie pomocy medycznej od czasu prasy.

.-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.