Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: Pierwszy przypadek ospy małp w Tajlandii znaleziony na Phuket, Bangla Road i Starym Mieście Phuket wciąż zajęty, aresztowany porywacz złota i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phukete.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 18 lipca 2022 r. do niedzieli 24 lipca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. 27-letni Nigeryjczyk mieszkający w Phuket został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii.

Mężczyzna jest Nigeryjczykiem, 27 lat. Tydzień wcześniej zaczął mieć objawy, takie jak gorączka, kaszel, ból gardła, katar, obrzęk węzłów chłonnych i czerwona wysypka zaczynająca się od narządów płciowych do twarzy, ciała i ramion.

Nigeryjczyk z Phuket, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii, jest śledzony przez tajską policję po tym, jak urzędnicy nie byli w stanie się z nim skontaktować, a mężczyzna zniknął. Teraz odkryto, że mężczyzna nie jest niedawnym turystą, ale ma zbyt długi pobyt od zeszłego roku.

Według wielu innych tajskich mediów i źródeł organów ścigania, cudzoziemiec zidentyfikowany jako pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii uciekł do Kambodży nielegalnie naturalnymi kanałami.

W Kambodży aresztowano Nigeryjczyka, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii.

Potwierdzono wszystkie 19 osób z bliskiego kontaktu wysokiego ryzyka ujemny od małpiej ospy.

2. Bangla Road w Patong jest nadal zajęta, mimo że pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii został wcześniej potwierdzony, jako że odwiedził obszar w Phuket.

Niedzielny targ przy ulicy Phuket Walking Street, znany również jako „Laad Yai”, wciąż jest pełen turystów z Tajlandii i zagranicy, mimo że pierwszy przypadek ospy małpiej w Tajlandii został wcześniej potwierdzony, jako że odwiedził ten obszar w Phuket.

Sondaże przeprowadzone online na użytkownikach mediów TPN pokazują, że większość czytelników nie jest zaniepokojona małpią ospą jako chorobą, jednak wielu obawia się, że rząd centralny może wprowadzić ograniczenia lub środki, które mogłyby zaszkodzić branży hotelarskiej i turystycznej.

3. Domniemany złodziej, pochodzący z prowincji Phang-nga, został złapany w sobotę 23 lipca po tym, jak był poszukiwany za kradzież złotego naszyjnika w ubiegłą środę.

40-letni rzekomy złodziej, ujawniony prasie tylko jako Kaew, podobno ukradł 1-letnią ofiarę ze złotego naszyjnika o wadze 25 bahta przed targiem w pobliżu szpitala Bangkok Hospital Phuket, w dzielnicy Talat Yai, w lipcuy 20.

4. Mieszkańcy Rawai przyłączyli się do ćwiczeń ewakuacyjnych przed tsunami 20 lipcath.

Wiertło nastąpiło później Gubernator Phuket nakazał odpowiednim urzędnikom, aby byli na bieżąco i uważnie obserwowali sytuacje związane z trzęsieniami ziemi w oceanach.

5. Ponad 70,000 XNUMX indyjskich turystów odwiedziło Phuket w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a większość z nich lubi sporty morskie i Stare Miasto w Phuket, mówią urzędnicy Starego Miasta.

Ponad 20,000 XNUMX pasażerów przybywa na międzynarodowe lotnisko w Phuket dziennie od czasu anulowania przepustki Thailand Pass i zniesienia ograniczeń granicznych w ostatnich miesiącach.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.