Przywódcy południowego islamu, aby przeforsować dalsze skoordynowane działania przeciwko rządowi Tajlandii po tym, jak byli niezadowoleni z dekryminalizacji konopi indyjskich

Południowa Tajlandia –

Południowi islamscy przywódcy planują naciskać na więcej działań przeciwko rządowi Tajlandii, aby zażądać przywrócenia marihuany na listę narkotyków, ponieważ powiedzieli, że nie otrzymali odpowiedzi od urzędników rządu Tajlandii po złożeniu swoich żądań w zeszłym tygodniu.

Sakriya Binsaela, przewodnicząca Islamskiego Komitetu Songkhla, powiedziała w imieniu południowej społeczności islamskiej, że jej zwolennicy będą w każdy piątek organizować działania mające na celu wywieranie nacisku na rząd we wszystkich 300 meczetach w pięciu południowych prowincjach, a mianowicie Songkhla, Yala, Pattani, Narathiwat i Satun.

Data rozpoczęcia zostanie ogłoszona później, Saktiya powiedział Thai PBS.

To nastąpiło działania grup islamskich w Satun, Songkhla i innych południowych prowincjach z zeszłego tygodnia, które miały: złożył petycję wzywającą rząd do zmiany dekryminalizacji konopi i konopi. Jednak do tej pory nie było odpowiedzi.

W poniedziałek, 25 lipca, Królewskie Towarzystwo Tajlandii wydało również oświadczenie, w którym sprzeciwia się liberalnemu używaniu marihuany i wzywa państwo do wdrożenia środków kontrolnych do użytku medycznego zgodnie z międzynarodowymi standardami.

W oświadczeniu zwrócono się również do rządu o przeprowadzenie ścisłego monitorowania i nadzoru publicznego stosowania oraz skutków ubocznych konopi indyjskich i produktów z konopi indyjskich, aby zapobiec długoterminowym konsekwencjom powodowanym przez marihuanę dla zdrowia, społeczeństwa i narodu w przyszłości.

Zeszłej nocy, 25 lipca 2022 roku, komisja opracowująca ostateczne ustawy dotyczące konopi indyjskich jednak zasadniczo odrzuciła, choć grzecznie, obawy i żądania lekarzy i grup islamskich.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/