Tajskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego wycofuje nakaz aresztowania przez tajską policję sprzedawców konopi bez odpowiedniego zezwolenia

Krajowy –

Ministerstwo Zdrowia Publicznego wczoraj wieczorem, 27 lipca, wycofało swój list do Królewskiej Policji Tajlandzkiej z prośbą o aresztowanie sprzedawców konopi bez odpowiedniego zezwolenia, twierdząc, że wymaga to dokładniejszego rozważenia.

Wspomniane wcześniej pismo skierowane do Komisarza Generalnego Królewskiej Policji Tajlandii władze do przeprowadzenia natychmiastowych postępowań prawnych przeciwko badaczom konopi indyjskich, sprzedawcom, eksporterom i przetwórcom, którzy nie posiadają legalnych licencji.

Dr Yongyot Thammawut, dyrektor generalny Departamentu Tajskiej Medycyny Tradycyjnej i Alternatywnej, powiedział wczoraj Associated Press, że nakaz musi zostać poprawiony i wyjaśniony w celu lepszego wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza w oparciu o cztery kwestie, w tym:

1. osoby, które używają marihuany do celów medycznych, nie mogą być naruszone.

2. Żadne skutki prawne ani przestępstwa nie mogą być popełnione przed ogłoszeniem.

3. Wszelkie działania urzędników muszą być wyjaśnione;

4. Konopie indyjskie i konopie to rośliny, które obecnie stają się cenne pod względem ekonomicznym i medycznym. Odpychanie ich jako środków odurzających spowoduje dewaluację roślin, co nie powinno mieć miejsca.

Wycofanie będzie również ukierunkowane na badanie i ogłaszanie kwiatów konopi i części roślin o wysokiej zawartości THC jako kontrolowanych ziół. Badania poprowadzą dyrektor generalny Yongyot oraz szefowie wojewódzkich urzędów zdrowia.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/