Drugi pacjent w Tajlandii z ospą małp potwierdzony w Bangkoku, donosi dziś Ministerstwo Zdrowia Publicznego

Krajowy –

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul potwierdził tego popołudnia 28 lipca, że ​​drugi pacjent Tajlandii z ospą małpią został znaleziony w Bangkoku.

Minister powiedział Associated Press około 2:30. że Departament Nauk Medycznych zbadał test laboratoryjny podejrzanego pacjenta, który jest teraz potwierdzony jako drugi przypadek ospy małpiej w kraju.

Według władz, pacjentem jest 47-letni Taj mieszkający w Bangkoku, który ma za sobą historię homoseksualnych praktyk seksualnych z obcokrajowcem. Podobno zaczął mieć podejrzane objawy 12 lipca. Dwa dni później miał podobno gorączkę, bóle ciała i obrzęk węzłów chłonnych. Tydzień później podobno pojawiły się wysypki na jego genitaliach, ciele, twarzy, rękach i nogach. Dlatego zwrócił się o badanie do szpitala Wachira.

Obecnie nadal leczy się w szpitalu. Władze prowadzą badanie stanu zdrowia jego bliskich osób i zabierają ich na obserwację objawów przez co najmniej 21 dni.

Dr Opas Karnkawinpong, dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób, dodał, że obecnie w tym samym domu mieszka 10 osób, które są w bliskim kontakcie i członkowie jego rodziny. Wszystkie są obecnie testowane. Tymczasem zespół śledczy pilnie poszukuje kolejnych jego kontaktów do dalszego zbadania.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/