Drugi pacjent w Tajlandii z ospą małp potwierdzony w Bangkoku, donosi dziś Ministerstwo Zdrowia Publicznego

Krajowy –

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul potwierdził tego popołudnia 28 lipca, że ​​drugi pacjent Tajlandii z ospą małpią został znaleziony w Bangkoku.

Minister powiedział Associated Press około 2:30. że Departament Nauk Medycznych zbadał test laboratoryjny podejrzanego pacjenta, który jest teraz potwierdzony jako drugi przypadek ospy małpiej w kraju.

Według władz, pacjentem jest 47-letni Taj mieszkający w Bangkoku, który ma za sobą historię homoseksualnych praktyk seksualnych z obcokrajowcem. Podobno zaczął mieć podejrzane objawy 12 lipca. Dwa dni później miał podobno gorączkę, bóle ciała i obrzęk węzłów chłonnych. Tydzień później podobno pojawiły się wysypki na jego genitaliach, ciele, twarzy, rękach i nogach. Dlatego zwrócił się o badanie do szpitala Wachira.

Obecnie nadal leczy się w szpitalu. Władze prowadzą badanie stanu zdrowia jego bliskich osób i zabierają ich na obserwację objawów przez co najmniej 21 dni.

Dr Opas Karnkawinpong, dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób, dodał, że obecnie w tym samym domu mieszka 10 osób, które są w bliskim kontakcie i członkowie jego rodziny. Wszystkie są obecnie testowane. Tymczasem zespół śledczy pilnie poszukuje kolejnych jego kontaktów do dalszego zbadania.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/