Tajlandzka Rada Farmaceutyczna wzywa rząd do kontrolowania używania marihuany do celów innych niż medyczne, zaprzestania swobodnego sadzenia i uprawy

Bangkok -

Tajlandzka Rada Farmaceutyczna opublikowała dziś, 29 lipca, oświadczenie, w którym wzywa rząd do kontrolowania używania marihuany, która nie jest przeznaczona do celów medycznych, oraz do zawieszenia bezpłatnego sadzenia i uprawy marihuany.

Przewodniczący Rady Supanai Prasertsuk stwierdził, że Rada Farmacji zawsze popierała dekryminalizację konopi indyjskich i konopi do celów medycznych. Jednak po legalizacji odnotowano nadużywanie i nadużywanie sadzenia w celach rekreacyjnych, podczas gdy rządowe środki i przepisy są słabe, co powoduje codzienne zamieszanie wśród społeczeństwa.

Zgodnie z oświadczeniem Rada, która twierdziła, że ​​ściśle współpracowała z ludźmi, chciałaby, aby rząd postępował w następujący sposób:

  1. Zawieś bezpłatne sadzenie marihuany bez odpowiedniej kontroli. Stosowane obecnie środki nie są dobrze wdrażane.
  2. Przestańcie sprzedawać kwiaty marihuany społeczeństwu. Dystrybucja musi być zalegalizowana i napisana z wyraźnymi lokalizacjami dystrybucji oraz ograniczonymi ilościami i grupami osób, które mogą z nich korzystać/kupić.
  3. Nakaż przetwórcom żywności, aby żywność i napoje zawierające konopie zostały odpowiednio zgłoszone i oznakowane dla konsumentów.
  4. Monitoruj i lecz pacjentów dotkniętych spożywaniem marihuany (zarówno celowo, jak i nieumyślnie) we wszystkich obszarach w całym kraju.

5. Zaprzestać organizowania zajęć, które mogą powodować nieporozumienia w celach rekreacyjnych, jak również wszelkich działań promujących wśród grup szczególnie wrażliwych, dzieci lub pacjentów z chorobami.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.