Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: Ciało obcokrajowca znalezione w pobliżu punktu widokowego, aresztowani zagraniczni i tajscy hazardziści i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phukete.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 25 lipca 2022 r. do niedzieli 31 lipca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Policja poluje na uzbrojonego złodzieja banku, który obrabował centrum handlowe w Rawai, po czym uciekł z prędkością 160,000 XNUMX bahtów.

Uzbrojony napad na bank, który napadł na bank w centrum handlowym w Rawai, zanim tego popołudnia przyspieszył z 160,000 XNUMX bahtów, został aresztowany w ciągu sześciu godzin.

Przyznał, że cierpi na problemy finansowe podczas pandemii Covid -19 i uważa, że ​​nie ma innego wyjścia, jak obrabować bank, aby spłacić długi.

2. 27 lipca w pobliżu plaży w Rawai znaleziono ciało niezidentyfikowanego cudzoziemcath.

Tajska policja potwierdziła, że ​​ciało znalezione w pobliżu plaży Yanui to 73-letni Amerykanin, który prawdopodobnie spadł ze skały w pobliżu punktu widokowego w Rawai.

3. Jedenastu graczy, w tym Brytyjczyk i Duńczyk, zostało aresztowanych 29 lipca w luksusowej willi w Rassada, Mueang Phuket.

Policja aresztowała 11 graczy pokerowych, którzy byli Brytyjczykiem, Duńczykiem, Kambodżaninem i ośmiu Tajami. Policja skonfiskowała karty do pokera i żetony (o wartości szacunkowej 2,606,550 8 bahtów według policji Regionu XNUMX)

4. Co najmniej 42 starsze osoby i trzech pracowników uzyskało pozytywny wynik testu z Covid-19 w Phuket Elder Care Center.

W centrum mieszka łącznie 75 starszych z 29 pracownikami.

5. Główne drogi w Phuket i w okolicy miasta Phuket ucierpiały z powodu zalania po ulewnych deszczach, które wystąpiły w Phuket 29 lipcath.

Deszcz trwa od rana (1 sierpnia).

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.