Ekspert medyczny ostrzega Tajów, aby unikali kontaktów seksualnych z obcokrajowcami, aby zapobiec infekcjom ospy małpiej, komentarze wywołują gniew ze strony emigrantów i obcokrajowców online

Bangkok -

Dr Amorn Leelarasamee, członek Rady Medycznej Tajlandii, we wtorek 2 sierpnia ostrzegł Tajów, aby unikali uprawiania grupowych czynności seksualnych i kontaktów seksualnych z obcokrajowcami, aby zapobiec zarażeniu ospą małp.

Jego komentarze wywołały jednak gniew i oburzenie wielu obcokrajowców i obcokrajowców online, z których wielu uważało, że komentarze są dyskryminujące, ksenofobiczne, rasistowskie i bigoteryjne.

Ekspert medyczny stwierdził po ogłoszeniu przez WHO ospy małp jako globalnego zagrożenia zdrowia, że ​​choroba jest trudna do kontrolowania, ponieważ jest to choroba, która może być przenoszona ze zwierzęcia na człowieka i z człowieka na człowieka.

„Jeśli rozprzestrzeni się wśród zwierząt, takich jak małpy, króliki i szczury, będzie trudna do kontrolowania, a epidemia stanie się powszechna i może trwać dłużej niż infekcja człowieka z człowiekiem. A jeśli pacjenci z ospą małp cierpią na jakąkolwiek inną chorobę podstawową, wirus może być śmiertelny” – stwierdził.

Aby zapobiec endemii ospy małp w Tajlandii, dr Amorn zalecił, aby rząd przeprowadził ścisłą obserwację gości podróżujących z zagranicy, zwłaszcza z krajów wysokiego ryzyka. Tajowie powinni zachować ostrożność i unikać kontaktów seksualnych z obcokrajowcami w miejscach rozrywki, ponieważ mogą być narażeni na infekcję.

Lekarz kontynuował: „Najlepszą profilaktyką jest powstrzymanie się od seksu z osobami wysokiego ryzyka. Nawet jeśli noszą prezerwatywy lub uprawiają seks oralny, nadal może istnieć wysokie ryzyko infekcji w wyniku kontaktu”.

Konspekt zagranicznych komentarzy był szczególnie zirytowany, że lekarz stwierdził, że wszyscy cudzoziemcy są „wysokiego ryzyka”, zauważając, że każdy może być nosicielem choroby, nie tylko cudzoziemcy.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/