Phuket szuka rozwiązań zapobiegających erozji plaży po powodziach przypływowych

Maikhao, Thalang –

Urzędnicy z Phuket szukają rozwiązań problemu erozji plaż po zalaniu plaż w Maikhao w dystrykcie Thalang.

Nasza poprzednia historia:

Silne fale wylały wodę morską na plażę na północ od Phuket, powodując opóźnienia w ruchu w zeszłym miesiącu.

Gubernator Phuket przeprowadził inspekcję Thep Kasattri Road (nr 402) w kierunku północnym w pobliżu plaży Sai Kaew w Mai Khao po tym, jak przypływ i silne fale wyrzuciły wodę morską na drogę.

Główna droga wzdłuż plaży w Mai Khao w Phuket została tymczasowo zamknięta z powodu przypływu.

Spotkanie odbyło się wczoraj (3 sierpnia)rd) w biurze Phuket Natural Resources and Environment prowadzonym przez wicegubernatora Phuket Amnuaya Pitsuwana.

Pan Amnuay powiedział: „Powodzie na drogach przypływowych w zeszłym miesiącu wpłynęły na ruch uliczny i ryzyko erozji plaż i nawierzchni dróg”.

„Od 2020 r. większość brzegów plaż jest na zrównoważonym poziomie. Całkowita odległość erozji plaży wynosi 8.26 km. Z tych 0.16 km jest poważnie zerodowana, podczas gdy 5.79 km to średnia erozja, a 2.30 km to erozja łagodna”. Pan Amnuay wyjaśnił.

„Erozja plaży musi zostać ponownie zbadana i zaktualizowana do chwili obecnej i porównana z sytuacją sprzed dwóch lat. Następnie znajdziemy rozwiązania, które pozwolą rozwiązać problem erozji plaż w przyszłości” – dodał Amnuay.

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.