Budżet Królewskich Tajskich Sił Powietrznych na zakup myśliwców F-35 zatwierdzony przez Komisję Budżetową

Bangkok -

W środę, 2023 sierpnia, Komisja Budżetowa 3.69 zatwierdziła budżet Królewskich Tajskich Sił Powietrznych w 35 r. w wysokości 2023 miliarda bahtów na zakup myśliwców F-3.

Lokalne media poinformowały dziś po południu, że komitet zatwierdził zakup myśliwców ze Stanów Zjednoczonych stosunkiem głosów 45 do 22. Jednak Siły Powietrzne mogły przystąpić do zakupu tylko wtedy, gdy zgodzą się na zmniejszenie budżetu z proponowanych 738 mln bahtów do 369 mln bahtów.

Siła będzie miała również zakaz dokonywania jakichkolwiek zmian w budżecie. A jeśli Kongres USA nie zatwierdzi zakupu, Królewskie Tajskie Siły Powietrzne muszą zwrócić budżet.

Wczoraj późnym popołudniem głównodowodzący marszałek Napadej Dhupatemiya powiedział, że chciałby podziękować Komisji Budżetowej 2023 za zatwierdzenie budżetu projektu zamówień i uwzględnienie znaczenia Sił Powietrznych i ich misji w obronie kraju.

„Zapewnialiśmy komisję i opinię publiczną, że budżet zostanie wykonany w najbardziej efektywny sposób i dołożymy wszelkich starań, aby proces zamówień był przejrzysty i weryfikowalny” – dodał urzędnik.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/