AKTUALIZACJA: Tajska dziewczyna niemieckiego turysty z ospą małpią potwierdziła negatywny wynik

Phuket -

Tajka dziewczyna niemieckiego turysty, która jest trzecim przypadkiem małpiej ospy w Tajlandii, potwierdzona w Phuket, uzyskała wynik negatywny.

Nasza poprzednia historia:

Tajlandia w środę 3 sierpnia zgłosiła trzeci potwierdzony przypadek małpiej ospy, który jest niemieckim turystą, który miał przywieźć chorobę z zagranicy.

Według tajlandzkich organów ds. zdrowia siedem osób zostało zidentyfikowanych jako osoby o wysokim ryzyku zachorowania na ospę małpią w Phuket i są one testowane i monitorowane po trzecim potwierdzonym przypadku ospy małpiej, który jest niemieckim turystą w Phuket.

Dr Kusak Kukiattikoon, szef Biura Zdrowia Publicznego Prowincji Phuket (PPHO), powiedział Phuket Express: „Jego dziewczyna, która jest jedną z osób z bliskimi kontaktami wysokiego ryzyka, została potwierdzona ujemny od małpiej ospy”.

„Jednakże kobieta i sześć innych osób w jej rodzinie są monitorowane i poddawane kwarantannie przez 21 dni jako środek ostrożności”.

„Niemiecki turysta, który ma ospę małpią jako potwierdzony przypadek, jest obecnie leczony w szpitalu z łagodnymi objawami”. Dr Kusak podsumował.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.