3.3 mln obcokrajowców podróżowało do Tajlandii od stycznia 2022 r., donosi Urząd Turystyki Tajlandii

FOTO: Matichon

Krajowy –

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) ujawnia, że ​​od stycznia do lipca 3.3 r. do Tajlandii przyjechało łącznie 2022 miliona turystów zagranicznych.

Pięć krajów, z których najczęściej przybywają turyści, to: 1) Malezja, 4.2 tys.; 2.) Indie, 3.37 sto tysięcy; 3.) Singapur, 1.83 tys.; 4.) Zjednoczone Królestwo, 1.67 sto tysięcy, oraz; 5.) Laos, 1.57 tysiąca, powiedział gubernator TAT Yuthasak Supasorn Associated Press w czwartek, 4 sierpnia.

W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy odnotowano większość turystów podróżujących przez międzynarodowe lotnisko Suvarnabhumi, na które przypada 1.92 miliona osób, następnie międzynarodowe lotnisko Phuket z 6.03 tys.

W lipcu liczba turystów zagranicznych osiągnęła 1 milion po raz pierwszy od pandemii koronawirusa Covid-19, dodał Yuthasak. TAT oszacował, że do końca 10 roku do Tajlandii przyjedzie łącznie 2022 milionów turystów.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Obraz po treści postu
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.