Ocalałe ofiary pożaru w Mountain B twierdzą, że pub miał jedno wyjście, podczas gdy obiecano odszkodowanie dla ofiar

FOTO: Sawang Rojjana Sathan Sattahip

Pattaya —

Kilka ocalałych ofiar pożaru klubu Mountain B powiedziało, że dźwiękochłonne panele piankowe w suficie zapaliły się, stopiły i spadły na pubów poniżej, zabijając 14 osób, które nie mogły uciec jedynym wyjściem z przodu pubu.

Kobieta, która przeżyła pożar w Mountain B, w którym do tej pory zabiło 14 osób, w tym 13 w pubie i 1 w szpitalu, wyszła, by wyrazić swoje makabryczne doświadczenie, gdy przesiadywała w pubie, zanim rozpętało się piekło.

„Piłem z moim przyjacielem w Mountain B” – powiedziała ofiara słynnemu prezenterowi telewizyjnemu. „Było około północy; pub był dość ciemny, ale nie tak zatłoczony. Siedziałem tyłem do muzycznej sceny, pijąc i rozmawiając, i nagle usłyszałem ogłuszający wybuch, który zwrócił wszystkie głowy w stronę sceny, na której zespół również się zatrzymał”.

Utrzymując żadnych obrażeń, ofiara, która przeżyła, kontynuowała: „To było, kiedy to się stało. Kawałek sufitu pokryty płomieniami spadł na scenę, a za nim pojawiło się kilka innych kawałków, wszystkie płonęły jak ognisty deszcz. Mój przyjaciel i ja udało nam się uciec przez frontową bramę, ponieważ siedzieliśmy bardzo blisko niej, ale wielu innych w pobliżu sceny nie mogło tego zrobić.

Gospodarz telewizyjny zapytał następnie DJ'a, który również przeżył incydent. „Byłem bardzo szczęśliwy, ponieważ poszedłem do toalety na zewnątrz pubu i miałem już wrócić do środka, kiedy zobaczyłem mojego szefa biegnącego i krzyczącego, żebym uciekał”, powiedział DJ i ponuro kontynuował: „Poszedłem za nim i pobiegłem, ale potem po prostu wrócił do płonącego pubu, aby pomóc innym, którzy nie mogli tego zrobić.

Piosenkarz w tym pubie, który zwykle grał w poniedziałek, powiedział na Facebooku: „To, czego zawsze miałem nadzieję, że nigdy się nie wydarzy, właśnie wydarzyło się dzisiaj. Zawsze bałem się zagrać w tym pubie, ponieważ miał on jedyne, maleńkie wyjście z przodu. Drzwi za sceną były zwykle dla zespołu i były zamykane natychmiast po tym, jak wszyscy weszli. Nad głowami wszystkich znajdowało się również wiele płyt z pianki, które pochłaniały dźwięk, które były łatwopalne. W każdy poniedziałek wyobrażałem sobie, że gram w pubie Santika, który dawno temu spłonął i zabił wielu ludzi. Modlę się, aby wszyscy byli bezpieczni i zdrowi”.

Jednak „Imm”, inny piosenkarz, który śpiewał w Mountain B zeszłej nocy, został oficjalnie uznany za zmarłego wraz z 14 oich.

Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof Chonburi utworzył centrum dowodzenia w pubie, aby pomóc ofiarom w zakresie rekompensat finansowych. Początkowo wszyscy ranni otrzymają podobno 4,000 bahtów lub 13,300 29,700, jeśli zostaną niepełnosprawni z powodu obrażeń. Rodzina każdego poszkodowanego otrzyma XNUMX XNUMX bahtów lub dwa razy, jeśli zmarły jest żywicielem rodziny.

TPN zauważył, że Anuphong Paochinda, minister spraw wewnętrznych Tajlandii, był podobno zbulwersowany incydentem, mówiąc, że obiekt ten został wybudowany nielegalnie, nie posiada odpowiedniej licencji i był wielokrotnie zamykany siłą za naruszenie prawnych godzin otwarcia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.