Tajscy pracownicy rozrywkowi skarżą się na rzekomych nielegalnych zagranicznych pracowników w Phuket

Phuket -

  Przedstawiciel pracowników branży rozrywkowej wystosował pismo do odpowiednich urzędników, aby powstrzymać rzekomych nielegalnych pracowników zagranicznych.

Pan Prompiriya Thamuppatam, lat 37, udał się do biura Damrongtham w Phuket (biura Rzecznika Praw Obywatelskich) z listem 5 sierpnia wczesnym popołudniem.

Pan Prampiriya stwierdził w liście: „Jest wielu obcokrajowców, którzy korzystają z wiz turystycznych i pracują w miejscach rozrywki w Phuket jako DJ-e, piosenkarze, muzycy, tancerze, recepcjonistki, kelnerzy, kelnerki, barmani i kierownicy barów. Nie mają pozwoleń na pracę. Wielu z nich przedłużało pobyt przez wiele lat, ale żaden funkcjonariusz nie sprawdził tych kwestii. Tajscy pracownicy zostali dotknięci tym, ponieważ wielu z nas jest bezrobotnych, a potencjalne miejsca pracy są obsadzane przez obcokrajowców. Nie mamy problemu z legalnie zatrudnionymi, płacącymi podatki zagranicznymi pracownikami, ale mamy problemy z nielegalnymi pracownikami podejmującymi bardzo potrzebne prace od obywateli Tajlandii”.

Dyrektor Prowincjonalnego Urzędu Pracy w Phuket, Pan Pichit Singthongkam, powiedział The Phuket Express: „Zgłosimy te problemy odpowiednim funkcjonariuszom w celu przeprowadzenia dochodzenia”.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.