Ministerstwo Zdrowia Publicznego Tajlandii ogłosi złagodzenie koronawirusa Covid-19 jako choroby zakaźnej objętej nadzorem do 1 października

Krajowy –

Ministerstwo Zdrowia Publicznego Tajlandii planuje ogłosić koronawirusa Covid-19 jako chorobę zakaźną objętą nadzorem w kraju do 1 października.

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul ujawnił prasie w poniedziałek, 8 sierpnia, że ​​Ministerstwo zaproponuje zmianę kategorii Covid-19 z niebezpiecznej choroby zakaźnej na chorobę zakaźną pod nadzorem Komitetu ds. Chorób Zakaźnych do 1 października.

A od 1 września pacjenci z Covid-19 będą mogli szukać leków na Covid-19 w szpitalach w całym kraju bez rejestracji lub procedur zdrowia publicznego. Minister podkreślił również, że dostępne są wystarczające środki medyczne i skuteczny system wsparcia dla infekcji.

„Złagodzenie do nadzorowanej choroby zakaźnej zostanie zaproponowane komitetowi akademickiemu i Komitetowi ds. Chorób Zakaźnych. Powinno obowiązywać od 1 października” – powiedział Anutin.

Tymczasem społeczeństwu przypomina się, aby bezpiecznie żyć z Covid-19 w ramach środków zapobiegawczych, pomimo złagodzenia zapowiedzi w przyszłości.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/