Tajska policja przypomina społeczeństwu, że pasy bezpieczeństwa będą obowiązkowe dla wszystkich pasażerów, które mają wejść w życie na początku września

Krajowy –

Metropolitalne Biuro Policji przypomina o nowej regulacji, aby: nakazać wszystkim pasażerom w pojazdach zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas całej podróży, jak opublikowano w Gazecie Rządowej w maju zeszłego roku.

Zastępca komisarza i rzecznik prasowy Jirasan Kaewsangek oświadczył w czwartek 11 sierpnia, że ​​rozporządzenie jest częścią ustawy nr 13 o ruchu drogowym, która wejdzie w życie 5 września.

Oprócz fotelików, prawo obejmuje również fotelik samochodowy dla dzieci lub specjalny fotelik dla dzieci poniżej szóstego roku życia, aby zmniejszyć ryzyko poważnych i śmiertelnych obrażeń. Legalny i bezpieczny projekt fotela zostanie ogłoszony później, po rozpatrzeniu przez Royal Thai Police.

Zastępca komisarza powiedział: „Królewska policja tajska wkrótce wyda pełną ustawę. Jeśli uda się to zrobić do 5 września, oficjalna implementacja będzie elastyczna w ciągu 90 dni, a prawo zostanie ogłoszone natychmiast. Jeśli chodzi o oszczędności, policja początkowo będzie wydawać ostrzeżenia w celu poinformowania opinii publicznej w pierwszym okresie wdrażania. Nie traktowalibyśmy aresztowania priorytetowo i rozważylibyśmy każdy przypadek”.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.