Minister Turystyki i Sportu zaproponuje wydłużenie godzin otwarcia lokali rozrywkowych w popularnych atrakcjach turystycznych

Krajowy –

Minister Turystyki i Sportu przygotowuje się do zaproponowania wydłużenia godzin otwarcia lokali rozrywkowych od godziny 2:00. do 4:00 rano. być zgodne z zachowaniami turystów.

Minister Phiphat Ratchakitprakarn ujawnił w czwartek 11 sierpnia, że ​​propozycja zostanie przedstawiona na posiedzeniu Centre for Covid-19 Situation Administration (CCSA) do zatwierdzenia w przyszłym tygodniu.

Phiphat dodał: „Rozszerzenie jest zgodne z zachowaniem zagranicznych turystów, takich jak obywatele Europy i Bliskiego Wschodu, którzy regularnie rozpoczynali kolację około godziny 10:00. i zacząłem pić o północy. Więc kiedy zaczęli się bawić, nadszedł czas, aby zamknąć lokale rozrywkowe. Tak więc obecne godziny otwarcia nie za bardzo odpowiadały potrzebom turystów.”

To jednak nie będzie miało zastosowania w całym kraju, a jedynie w odpowiednich obszarach zagospodarowania przestrzennego. Według ministra ministerstwo bada pilotażowe obszary zagospodarowania przestrzennego, które w większości są popularnymi celami turystycznymi, takimi jak Khaosan Road w Bangkoku, Bangla Road w Patong Beach w Phuket, Walking Street w Pattaya, Ao Nang w Krabi, Khao Lak w Phang Nga , Hua Hin, Samui i Chiang Mai. Zauważamy, że lista obszarów, w których będzie obowiązywać godzina 4:XNUMX, nie jest sfinalizowana.

Ministerstwo wstępnie poinformowało lokalnych przedsiębiorców o powołaniu zespołu w celu przedyskutowania z wojewodą zamiaru utworzenia obszaru zagospodarowania przestrzennego. Jednak podział na strefy nie może w żaden sposób przeszkadzać mieszkańcom gminy.

„Jeśli dyskusja przebiegnie pomyślnie, wówczas Ministerstwo skonsultuje się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w celu rozważenia decyzji o warunkach zabudowy przed złożeniem wniosku do CCSA” – kontynuował Phiphat.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.