500,000 90 krewetek wypuszczonych w Phuket z okazji XNUMX. urodzin królowej Sirikit

Phuket -

Około 500,000 90 krewetek zostało wypuszczonych w Phuket na cześć XNUMX . królowej Sirikitth urodziny dzisiaj (12 sierpnia) i na Dzień Matki.

W Tajlandii Dzień Matki obchodzony jest corocznie 12 sierpnia dla upamiętnienia urodzin Jej Królewskiej Mości Królowej Sirikit, Matki wszystkich Tajów.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez wicegubernatora Phuket Pichet Panapong i szefa biura ds. rybołówstwa w Phuket, pana Sitthiphona Mueangsonga przy kanale Mudong w Wichit.

Pan Sitthiphon powiedział: „Każdy Dzień Matki 12 sierpnia”th organizujemy działania związane z uwalnianiem statków morskich na cześć Jej Królewskiej Mości Sirikit. Jednocześnie zwiększyliśmy liczbę stworzeń morskich w środowisku, aby zrównoważyć ekosystem. W tym roku wypuściliśmy 500,000 XNUMX krewetek.”

Masowe sprzątanie plaży odbyło się w tym tygodniu, aby uczcić 90 . królowej Sirikitth urodziny 12 sierpniath.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.