Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki i wszystkiego najlepszego dla Królowej Matki z Pattaya News/TPN National

Krajowy –

W Tajlandii Dzień Matki obchodzony jest corocznie 12 sierpnia dla upamiętnienia urodzin Jej Królewskiej Mości Królowej Sirikit, Matki wszystkich Tajów.

Urodzona 12 sierpnia 1932 r. Mama Rajawongse (MR) Sirikit Kitiyakara była najstarszą córką księcia Nakhatry Mongkol Kitiyakara i mamy Luang Bua Snidwongse. W tym roku mija 90. urodziny.

Aby uczcić Dzień Matki w Tajlandii, Tajowie będą nosić niebieski kolor Królowej Matki. Miejsca publiczne i urzędy państwowe ozdobią swoje miejsca flagami narodowymi, osobistą flagą Królowej Matki i portretem Królowej Matki.

Organizowana przez urzędników państwowych ceremonia jałmużny odbędzie się rano, po której nastąpi ceremonia zapalenia świec i pokaz sztucznych ogni w całym kraju.

W rodzinach tradycyjnie dzieci ofiarowały matce kwiaty jaśminu, które symbolizują macierzyństwo i bezwarunkową miłość. Większość szkół organizuje ceremonię Dnia Matki dla swoich uczniów, aby oddać szacunek i podziękować ukochanym matkom.

Dzień Matki to także czas rodzinnego spotkania, ponieważ wiele tajskich rodzin gromadzi się i zabiera matki na obiad, a także by nadrobić zaległości i cieszyć się wspólnym czasem.

Niech żyje Królowa Matki i Dzień Szczęśliwej Matki od pracowników The Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.