Tajskie media społecznościowe „oburzone” obcokrajowcem rzekomo nielegalnie łowiącym ryby w parku narodowym

ZDJĘCIE: MGR Online

Krabi –

Obcokrajowiec został złapany w mediach społecznościowych, rzekomo łowiący papugoryby na terenie parku narodowego w Krabi. Film został po raz pierwszy zauważony na TikTok, a następnie szeroko udostępniony przez „oburzonych” Thais.

Klip wideo stał się w tym tygodniu wirusowy w mediach społecznościowych, ale później został usunięty z oryginalnego źródła, które najwyraźniej zostało przesłane przez samego cudzoziemca. Odpowiedni urzędnicy już zbadali tę kwestię.

Ryba papuga nie jest chronionym zwierzęciem morskim, ale wszystkie zwierzęta morskie nie mogą być łapane na obszarach parku narodowego.

Miejscowi rybacy powiedzieli, że kiedy przypadkowo złowili ryby papugi, wypuścili je z powrotem do morza. Nie słyną z jedzenia.

Sophon Thongee, dyrektor generalny Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych, stwierdził, że trwa pełne śledztwo i że czyn jest „nie do zaakceptowania”. Minister zasobów naturalnych i środowiska Varawut Silpa-archa podobno również był „wściekły” z powodu wiadomości i poprosił o zebranie wszystkich środków, aby aresztować i oskarżyć cudzoziemca na filmie.

Sophon dodał, że wciąż niezidentyfikowany cudzoziemiec również dźgnął węgorza morskiego na nagraniu, co, jak powiedział, było okrutnym czynem.

Podobno kapitan tajlandzkiej łodzi rybackiej, którego użyto do nagrania wideo, został zidentyfikowany i jest przeprowadzany wywiad, podsumował Sophon.

Cudzoziemiec może stawić czoła do pięciu lat w tajskim więzieniu zgodnie z surowymi przepisami dotyczącymi parku narodowego, a także wysokimi grzywnami i groźbą późniejszej deportacji i wpisania na czarną listę.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.