Zginął singapurski kierowca, czterech pasażerów z Singapuru zostało rannych po tym, jak sedan zderzył się z autobusem, raniąc jednego Koreańczyka i dwóch Tajów w Phuket

Kata, Phuket –

Singapurczyk zginął, a czterech pasażerów z Singapuru doznało różnych obrażeń po tym, jak sedan zderzył się z autobusem, w którym obywatel Korei i dwóch Tajów zostało rannych na Kata Hill ostatniej nocy w Phuket (12 sierpnia).

Policja Karon donosi, że została powiadomiona o wypadku o 11:20 na Plab Pla Curve na Patak Road na Kata Hill w sub-dystrykcie Karon, w dzielnicy Mueang Phuket.

Przybyli na miejsce zdarzenia, aby znaleźć uszkodzony autobus na drodze. Kierowca autobusu, pan Anirut Chomcherd, lat 32, jego dwie pasażerki: 43-letnia Nuengruethai Raknawa i 41-letni pan Sangmin Lee, obywatel Korei, odnieśli obrażenia. Zabrano ich do miejscowych szpitali.

Wewnątrz uszkodzonego sedana ratownicy znaleźli pięciu utkniętych w środku Singapurczyków. 21-letnia kobieta-kierowca została ogłoszona na miejscu zdarzenia (Phuket Express nie ujawnił jej nazwiska do czasu powiadomienia ambasady i rodziny). Czterech innych osób doznało różnych obrażeń. Są to 30-letni Bryan Teo Li Yan, 23-letni Poh Mao Sin, 21-letnia Pang Jing Ning Eliana i 22-letnia Ng Jia Xin. Zostali zabrani do lokalnych szpitali.

Świadkowie powiedzieli, że widzieli, jak sedan wjechał w autobus, ale nie byli w stanie podać wielu szczegółów. Jednak policja Karon kontynuuje dochodzenie, aby znaleźć dokładną przyczynę wypadku dla dalszych potencjalnych działań prawnych.

Media TPN przekażą wszelkie aktualizacje, gdy zostaną przekazane przez odpowiednich urzędników.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.