Trwają lokalne tradycje Thai-Chinese Hungry Ghost w Phuket?

Phuket -

W Phuket rozpoczęła się lokalna tradycja Thai-Chinese Hungry Ghost.

Wczoraj (14 sierpnia) odbyła się inauguracja corocznej ceremoniith) na drugim piętrze w Tessaban 1 Market lub Ban San Market na Ranong Road w Phuket Town. Na ceremonii został umieszczony „Por Tor Kong”, który jest „Bogiem Por Tor” lub „Królem Piekieł”.

Festiwal nazywa się „Por Tor” w Phuket, ale obcokrajowcy dobrze go znają jako „Głodny Duch”. Tajsko-chińscy mieszkańcy Phuket wierzą, że duchy przodków wracają na ziemię, aby odwiedzać swoich krewnych i rodziny o tej porze roku w kalendarzu księżycowym.

Jedną z najważniejszych darów dla ich przodków są ciastka z czerwonego żółwia. Żółwie reprezentują dobre zdrowie i długie życie, a czerwony to także kolor szczęścia dla Chińczyków.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.