Policjant z Phuket skazany na 25 lat więzienia po zastrzeleniu sprzedawcy makaronu w Patong w 2021 r

Patong, Phuket –

Policjant z Phuket został skazany na 25 lat więzienia po zastrzeleniu sprzedawcy makaronu w Patong w lutym zeszłego roku 2021.

Nasza poprzednia historia:

25-letni kapral policji Pornthep Channarong powiedział policji, że był mocno pod wpływem alkoholu, kiedy wyszedł świętować swój transfer i podobno zastrzelił sprzedawcę Aroon Thongplub.

Dzisiaj (16 sierpnia) Sąd Okręgowy w Phuket odczytał wyrok i zgodził się, że oskarżony Pornthep zamierzał zabić inną osobę. Kara to 33 lata i cztery miesiące więzienia.

Pozwany musi wypłacić ofierze odszkodowanie w ciągu 20 lat na łączną kwotę 7,992,500 XNUMX XNUMX bahtów.

Jednak pozwany zapewnił sądowi dobrą współpracę. Kara została zmniejszona do 25 lat i czterech miesięcy więzienia z grzywną w wysokości 1,000 bahtów i wypłaceniem odszkodowanie ofierze 7,992,500 XNUMX XNUMX bahtów.

Media TPN zauważyły, że ofiara została trwale niepełnosprawna po incydencie i nie jest w stanie chodzić.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.