AKTUALIZACJA: Holender aresztowany w Phuket za nielegalne łowienie ryb w Parku Narodowym Krabi

Phuket -

Holender został aresztowany w Phuket po tym, jak w zeszłym tygodniu nielegalnie złowił ryby w parku narodowym Krabi.

Nasza poprzednia historia:

Obcokrajowiec został złapany w mediach społecznościowych, rzekomo łowiący papugoryby na terenie parku narodowego w Krabi. Film został po raz pierwszy zauważony na TikTok, a następnie szeroko udostępniony przez „oburzonych” Thais.

Obcokrajowiec, który rzekomo nielegalnie łowił ryby w parku narodowym w Krabi, opublikował przeprosiny w mediach społecznościowych, zgodnie z wieloma tajskimi źródłami informacyjnymi.

Teraz dla naszej aktualizacjite:

Minister zasobów naturalnych i środowiska Varawut Silpa-archa opublikował na swoim Facebooku następnego dnia rano.

Wczoraj (15 sierpnia)th) o godzinie 3:30 funkcjonariusze aresztowali pana Roslana Benedię z Holandii. Został aresztowany w Phuket.

Pan Roslan przyznał, że 9 sierpnia wynajął łódź z wyspy Phi Phi Don na wyspę Phi Phi Layth. Pan Kritsana był kapitanem łodzi (pełne nazwisko kapitana nie zostało podane przez Varawut). Grupa zatrzymała się, aby łowić ryby, a kapitan i Roslan twierdzili, że nie wiedzą, że obszar znajduje się w parku narodowym.

Obaj mężczyźni zostali zabrani na posterunek policji Phi Phi w celu podjęcia dalszych działań prawnych.

Roslan stoi w obliczu potencjalnego odsiadki i grzywny, a także deportacji i prawdopodobnie umieszczenia na czarnej liście zgodnie z surowymi przepisami ochrony środowiska w Tajlandii. Nie jest jasne, jakie zarzuty zostaną obciążone kapitanem od czasu publikacji prasy.

W internetowych przeprosinach Roslan stwierdził, że jest mu przykro z powodu incydentu, a także twierdził, że nie wiedział o surowych przepisach dotyczących połowów na obszarach parków narodowych i błagał o wybaczenie. Jednak minister środowiska podobno był wściekły z powodu incydentu i wezwał do zastosowania pełnej mocy prawa wobec Roslan.

Tajskie media społecznościowe również spędziły większość zeszłego tygodnia „oburzone” incydentem, dodając oliwy do ognia.

Media TPN przekażą dalsze aktualizacje tej historii, gdy będą dostępne.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.