Trwa dziesięciodniowy doroczny festiwal Phuket Por Tor

Phuket -

Coroczny tajsko-chiński festiwal Phuket „Głodny Duch” lub Por Tor potrwa do 26 sierpniath w mieście Phuket.

Duży festiwal odbywa się zwykle w chińskiej świątyni Bang Naew na Phuket Road w Talad Yai w pobliżu Saphan Hin.

Ostatniej nocy (16 sierpnia)th) Gubernator Phuket Narong Woonciew oraz Burmistrz Miasta Phuket Pan Saroj Angkanapilart oficjalnie rozpoczęli festiwal.

Gubernator Phuket Narong powiedział podczas otwarcia dla tłumu: „Festiwal ma na celu wspieranie turystyki kulturalnej, gospodarki i społeczności lokalnych. Podczas imprezy odbywa się wiele tradycyjnych straganów z jedzeniem z Phuket, tradycyjnych pokazów, koncertów, lokalnych produktów i nie tylko. Zapraszamy na festiwal.”

Festiwal Phuket Por Tor (Głodny Duch) rozpoczął się paradą w mieście Phuket.

W Phuket rozpoczęła się lokalna tradycja Thai-Chinese Hungry Ghost.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.