Center for Covid-19 Situation Administration (CCSA) w celu omówienia ogłoszenia Covid-19 jako choroby zakaźnej objętej nadzorem w piątek

ZDJĘCIE: Centrum Covid-19

Bangkok -

Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) planuje omówić możliwość ogłoszenia Covid-19 jako monitorowanej choroby zakaźnej na następnym spotkaniu w piątek, 18 sierpnia.

Generał Supot Malaniyom, sekretarz generalny Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC), powiedział prasie w czwartek, że komisja CCSA rozważy propozycję Zdrowia Publicznego dotyczącą uznania Covid-19 za chorobę zakaźną pod nadzorem.

Co więcej, spotkanie miało nadrobić zaległości związane z ponownym otwarciem granic w kilku punktach kontrolnych w całym kraju po tym, jak były one ponownie obsługiwane przez ponad miesiąc. Dystrybucja szczepionek i leków będzie również omawiana na piątkowym spotkaniu.

Zapytany, czy CCSA zostanie rozwiązane do 1 października, jeśli choroba zostanie sklasyfikowana jako choroba zakaźna pod nadzorem, generał Supot stwierdził, że będzie to zależało od sytuacji pomimo ogłoszenia o złagodzeniu.

„W razie potrzeby należy nadal wdrożyć wyłączne prawa i przepisy, aby kontrolować i zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby” – dodał szef.

Ponadto generał Supot wydawał się wywnioskować, że w tym czasie nie było planów zniesienia niepopularnego dekretu nadzwyczajnego, obowiązującego od kwietnia 2020 roku. Krytycy twierdzą, że dekret jest wykorzystywany do powstrzymania potencjalnych protestów prodemokratycznych, jednak rząd twierdzi, że dekret jest potrzebny do procedur administracyjnych w ramach Covid.

Wreszcie generał powiedział również, że Urząd Turystyki Tajlandii nie zgłosił się oficjalnie na spotkaniu w tym tygodniu, aby zaproponował wydłużenie godzin życia nocnego w niektórych obszarach turystycznych, a także dodał, że jest to dyskusyjne, czy to jurysdykcja CCSA może wymagać przejścia przez formalny proces, aby stać się legalnym. Możliwe jednak, że stanie się to późnym dodatkiem.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/