Cudzoziemcy, którzy przyjeżdżają do Tajlandii, aby palić marihuanę w celach rekreacyjnych, są zdecydowanie odradzani, mówi minister zdrowia publicznego

ZDJĘCIE: Menedżer online

Krajowy –

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul obiecał promować Tajlandię jako wiodący rynek marihuany do celów medycznych i zniechęcać zagranicznych turystów, którzy zamierzali odwiedzić ten kraj w celach rekreacyjnych.

Minister udzielił wywiadu prasie zagranicznej w środę, 17 sierpnia, że ​​Ministerstwo spodziewało się, że rynek marihuany w Tajlandii wygeneruje około 1.5 mld USD wczesnych przychodów i wzrośnie 2-3 razy wyżej po pierwszym roku dekryminalizacji.

Powtórzył również, że Tajlandia skupi się na konopiach indyjskich i konopiach wyłącznie do użytku medycznego i obecnie nie promuje używania rekreacyjnego. Turyści zagraniczni, którzy planowali przyjechać do kraju tylko po to, by zapalić tę roślinę, byli zatem zniechęceni.

„Więc stwierdzenie, że marihuana w Tajlandii jest bezpłatna i można ją palić wszędzie, jest fałszywym newsem. To nie prawda. A takich turystów nie przyjmujemy. Wolelibyśmy, aby turyści przyjeżdżali do Tajlandii i doceniali naszą kulturę i tradycje oraz dostrzegali piękno naszego kraju” – powiedział Anutin.

Jednak cele rekreacyjne mogą zostać wprowadzone w przyszłości, gdy ludzie w pełni zrozumieją używanie marihuany – dodał minister.

Co więcej, polityka kraju w zakresie konopi wzbudziła również zainteresowanie Malezja, który jest obecnie studiowanie używania konopi do celów medycznych. Minister ma również omówić tę kwestię z malezyjskim ministrem zdrowia publicznego na spotkaniu ministrów zdrowia ASEAN w przyszłym tygodniu.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/