Ponad cztery miliony turystów zagranicznych przybyło do Tajlandii od czasu ponownego otwarcia całego kraju w styczniu, informuje Urząd Turystyki Tajlandii

Krajowy –

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) w środę, 17 sierpnia, poinformował, że całkowita liczba turystów zagranicznych przybywających do Tajlandii osiągnęła cztery miliony od czasu pełnego otwarcia kraju 1 stycznia.

Gubernator TAT Yuthasak Supasorn powiedział prasie, że po tym, jak rząd złagodził swoje środki i rejestracje dla zagranicznych turystów w styczniu, poinformowano, że w sumie 4,015,504 1 16 turystów odwiedziło kraj od XNUMX stycznia do XNUMX sierpnia, co odzwierciedla stopniową poprawę w turystyce przemysł.

„TAT spodziewał się, że na dzień 31 sierpnia liczba turystów zagranicznych osiągnie 4.5 miliona osób, a około 40,000 XNUMX osób będzie przyjeżdżać do kraju dziennie” – dodał gubernator.

TAT utrzymał swój cel 10 milionów turystów zagranicznych do 2022 roku, przy przewidywanej liczbie turystów zagranicznych co najmniej 1 miliona miesięcznie między sierpniem a wrześniem. Przewiduje się również średni wzrost o 1.5 mln osób miesięcznie w czwartym kwartale, od października do grudnia.

Oczekuje się również, że przychody od turystów zagranicznych wyniosą 625.8 miliarda bahtów w 2022 r., podczas gdy rynek krajowy ma wynosić 160 milionów osób w okresie kwartalnym, generując około 656 miliardów bahtów przychodu, co prowadzi do całkowitego celu przychodów z turystyki, z zagranicznych i tajlandzcy turyści z 1.2 biliona bahtów.

Według TAT pięć największych narodowości, które podróżowały do ​​Tajlandii od 1 stycznia do 16 sierpnia, to Malezja z 526,051 395,025 osobami, następnie Indie z 218,043 213,523, Laos PDR z 193,003 XNUMX, Singapur z XNUMX XNUMX i Wielka Brytania z XNUMX XNUMX.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/