Leki na Covid-19 będą gotowe do publicznej dystrybucji w aptekach w całej Tajlandii od września

ZDJĘCIE: Centrum Covid-19

Bangkok -

Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) udzieliło pozwolenia aptekom w całym kraju na dystrybucję leków na Covid-19 dla pacjentów w izolacji domowej, począwszy od 1 września.

Rzecznik CCSA, dr Taweesilp Visanuyothin, powiedział Associated Press po walnym zgromadzeniu CCSA tego popołudnia, 19 sierpnia, że ​​Ministerstwo Zdrowia Publicznego przyspieszyło proces rejestracji leku Covid-19 do użytku ogólnego, podczas gdy Rządowa Organizacja Farmaceutyczna (GPO) przygotowała leki do dystrybucji wśród ogółu społeczeństwa.

Według rzecznika, dostępne leki na Covid-19 w magazynie obejmują 5 milionów tabletek Favipiraviru, 6.76 miliona Molnupiraviru i 3.8 tysiąca Remdesiviru, a ilość ta jest wystarczająca do lokalnej dystrybucji.

Od 1 września placówki medyczne poza resortem zdrowia publicznego będą mogły kupować leki, a apteki na terenie całego kraju będą mogły rozprowadzać leki na receptę dla pacjentów. Jednostki służby zdrowia podlegające Ministerstwu Zdrowia Publicznego mogły dokonywać zamówień na leki od 1 października na potrzeby agencji.

Odnośnie uchylenia Dekretu Nadzwyczajnego i rozwiązania CCSA w październiku, premier i rzecznik prasowy wspólnie powiedzieli, że sprawy są obecnie rozpatrywane w komisji CCSA, a decyzja nie została jeszcze podjęta na dzisiejszym posiedzeniu, pomimo sprzecznych doniesień medialnych.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/