Thai Covid Center zatwierdza przedłużenie okresu wizowego dla zagranicznych turystów, aby pobudzić gospodarkę turystyczną, ze skutkiem od października

Bangkok -

Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) zatwierdziło przedłużenie okresu zwolnienia z obowiązku wizowego dla turystów zagranicznych z 30 dni do 45 dni od października 2022 r. do marca 2023 r., aby potencjalnie pobudzić branżę turystyczną.

Wiza w dniu przyjazdu (VOA) zostanie również przedłużona z maksymalnie 15 dni do 30 dni, powiedział rzecznik CCSA Taweesilp Visanuyothin po walnym zgromadzeniu w piątek 19 sierpnia.

W kategoriach laika, jeśli wiza twojego kraju była wcześniej na piętnaście dni, wydłuży się do trzydziestu. Gdyby było na trzydzieści, wydłuży się do 45, począwszy od 1 października.

Oba przedłużenia będą obowiązywać od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r., aby przyciągnąć więcej międzynarodowych przyjazdów, aby ożywić krajową gospodarkę po trudnościach finansowych Covid-19, a także wygenerować dochody z wydatków turystów.

Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, Ministerstwu Spraw Zagranicznych, Urzędowi Imigracyjnemu i powiązanym agencjom nakazano podporządkowanie się zapowiedziom i kontynuowanie uchwały CCSA w kolejnym kroku.

TPN zauważa, że ​​nie jest sfinalizowana, dopóki nie zostanie ratyfikowana w Royal Gazette, bez podania określonej daty.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/