Tajska policja rozważa „sub-prawo” w celu ograniczenia liczby pasażerów pickupów na tylnych siedzeniach i łóżku cargo

Bangkok -

Królewska policja Tajlandii rozważa wydanie zakazu ruchu drogowego, zgodnie z którym nie więcej niż trzech pasażerów może siedzieć na tylnych siedzeniach pickupa i nie więcej niż sześciu pasażerów może znajdować się w łóżku towarowym.

Generał policji Damrongsak Kittipraphat, zastępca krajowego szefa policji, oświadczył podczas konferencji ruchu drogowego w piątek, 19 sierpnia, że ​​Królewska Policja Tajlandzka prowadzi rozmowy z Departamentem Transportu Lądowego w celu uchwalenia sub-prawa dla użytkowników i pasażerów pickupów na mocy ta sama ustawa o ruchu drogowym (nr 13) który nakazać wszystkim pasażerom w pojazdach zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas całej podróży, od 5 września.

Projekt zabroni więcej niż trzem pasażerom siedzenia na tylnych siedzeniach pickupów ze względów bezpieczeństwa, ponieważ większość z nich nie miała odpowiednich pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo liczba pasażerów siedzących w skrzyni ładunkowej pickupa zostanie ograniczona do maksymalnie sześciu osób, a siedzenie z tyłu ładunku będzie surowo zabronione.

„Projekt zostanie sfinalizowany do 5 września. Gdy projekt zostanie sfinalizowany, zostanie włączony do rządowego komitetu redakcyjnego. Po wprowadzeniu w życie jako prawa władze ponownie informowałyby opinię publiczną. Jeśli ktokolwiek zostanie uznany za naruszającego, mogą zostać nałożone ostrzeżenia lub grzywny, w zależności od przypadku”. - dodał zastępca szefa.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/