Lokalni sprzedawcy masażu w Phuket protestują przeciwko zagranicznym inwestorom, którzy rzekomo prowadzą sklepy po znacznie niższych cenach

Phuket -

Około 80 lokalnych sprzedawców masażu w Phuket protestowało przed ratuszem w Phuket, skarżąc się na sklepy z masażami, w które rzekomo inwestowali obcokrajowcy działający po znacznie niższych cenach, co szkodziło ich biznesowi.

Protest wczoraj rano (19 sierpnia)th) poprowadził pan Tansiwit Klaichaem z lokalnych stowarzyszeń sprzedawców masażu. Złożyli list do gubernatora Phuket.

Pan Tansiwit powiedział The Phuket Express: „Istnieje sieć sklepów z masażami, w którą zainwestowali obcokrajowcy, ale prowadzona jest przez Thais. Mają wiele sklepów na Phuket, wszystkie w zasadzie kopią siebie nawzajem. Zwykle cena masażu w Phuket, zgodnie z ustaleniami lokalnych stowarzyszeń masażu, wynosi około 300 bahtów, ale ta opłata za masaż w sklepie wynosi tylko 150 bahtów. Taka cena jest niemożliwa, ponieważ koszt powinien być wyższy. Ta sieć nie uczestniczy w lokalnych stowarzyszeniach i nie chce nas słuchać. Więc teraz musimy przejść na wyższy poziom autorytetu”.

„Inne lokalne salony masażu, które zostały zamknięte podczas pandemii Covid -19, nie są w stanie ponownie otworzyć, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na działanie z tak niską ceną. Inne lokalne sklepy z masażami, które są teraz otwierane, również mają mniej klientów, ponieważ wszyscy korzystają z tańszych sklepów z masażami.”

Wicegubernator Phuket Arnuparp Rodkwan Yodrabam powiedział The Phuket Express: „Znajdziemy rozwiązanie tego problemu tak szybko, jak to możliwe i sprawdzimy, czy sklepy masażu są zgodne. Nie jest jasne, czy sieć robi na tym etapie coś niezgodnego z prawem i będzie wymagało dalszego dochodzenia, ale ponieważ denerwują one wiele osób lokalnie i powodują niepokoje, należy znaleźć pokojowe rozwiązanie i kompromis między różnymi stronami”.

Nazwa sieci została wstrzymana do czasu dalszego dochodzenia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.