Wybitni tajscy lekarze przeciwko wydłużonym godzinom zamknięcia życia nocnego twierdzą, że turyści nie przyjeżdżają do Tajlandii na imprezę, ale na plaże i świątynie

Tajlandia -

Wybitni tajscy lekarze ostrzegają przed propozycją wydłużenia czasu zamknięcia o 4:00 rano klubów nocnych w strefach turystycznych, co spowoduje więcej ofiar śmiertelnych na drogach, przestępczości i wypadków, ponieważ według nich będzie więcej czasu na picie alkoholu.

Nasza poprzednia historia:

Ministerstwo Turystyki i Sportu ma oficjalnie złożyć wniosek do Centrum Administracji Sytuacyjnej COVID-19 (CCSA) na przedłużenie godzin otwarcia sali widowiskowej do godziny 4:00 od tego sezonu w październiku.

Doktor Taejing Siripanich, sekretarz Fundacji Don't Drive Drunk, wyraził swoją opinię na temat planu: „Plan przedłużenia o 4 rano nie może definitywnie zagwarantować ożywienia gospodarki. Z drugiej strony może to być wymiana na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi”.

„Wierzę, że zagraniczni turyści przyjeżdżają do Tajlandii nie z powodu nocnych klubów, picia i imprezowania. Większość z nich chce tu przyjechać ze względu na miejsca turystyki przyrodniczej i kulturowej, takie jak plaże, parki, tradycyjna kultura tajska i świątynie. Godzina zamknięcia 4:00 rano jest bardziej dla Thais – dodał doktor Taejing.

„Według statystyk wypadków drogowych, w tym roku jest więcej zgonów na drogach niż w zeszłym roku, po tym, jak miejsca rozrywki zostały zwolnione z poprzednich obowiązkowych zamknięć Covid-19. Czy ta godzina zamykania o czwartej nad ranem będzie warta kontynuowania?” – zakwestionował doktor Taejing.

Doktor Prasit Wattanapa z Uniwersytetu Mahidol dodał: „Osobiście nie zgadzam się z tym pomysłem. Myślę, że to za dużo. Większość naszych obecnych pacjentów z Covid-19 to osoby pracujące, które lubią spędzać czas w nocy. Po zarażeniu z nocnych klubów wracają do domu i zarażają swoje rodziny. Zamknięcie o godzinie 2:00 wystarczy dla wszystkich stref. Zdrowi ludzie potrzebują wystarczającej ilości snu i powinni znaleźć zdrowsze zajęcia”.

Ostateczna decyzja w sprawie propozycji o godzinie 4:00 może nadejść już w przyszłym tygodniu.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.