Turystyka tajska stopniowo odradza się po ponownym otwarciu, rząd przedłuża okres wizowy, aby do końca roku przyciągnąć 10 milionów turystów zagranicznych

Krajowy –

Tajska turystyka stopniowo odradza się po tym, jak ponad cztery miliony zagranicznych turystów przybyło do Tajlandii od czasu pełnego ponownego otwarcia na początku 2022 r., poinformowała w środę 24 sierpnia rzeczniczka rządu Anucha Burachaisri.

Rzecznik kontynuował, że znaczny wzrost liczby turystów międzynarodowych był pozytywnym znakiem, odzwierciedlającym ożywienie sektora turystycznego i tajskiej gospodarki dzięki złagodzeniu przez rząd środków dotyczących podróży i promocji turystycznych.

Właściwym agencjom polecono opracowanie skutecznych środków stymulujących turystykę w drugiej połowie roku, aby osiągnąć cel Urzędu Turystyki, jakim jest przyciągnięcie 10 milionów turystów zagranicznych do końca 2022 roku.

Co więcej, niedawne zatwierdzenie przez Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) przedłużenia okresu wizowego było również zgodne z polityką rządu dotyczącą przyjmowania większej liczby turystów.

Zgodnie z zatwierdzeniem okres zwolnienia z obowiązku wizowego zostałby przedłużony z 30 dni do 45 dni, a wiza w dniu przyjazdu (VOA) zostałaby również przedłużona z maksymalnie 15 dni do 30 dni, począwszy od października 2022 r. do marca 2023 r.

Powiązanym organom, w tym Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz Urzędowi Imigracyjnemu polecono wykonanie i kontynuowanie w dalszym kroku uchwały CCSA.

„Rząd poszukuje sposobów i rozważa różne środki, aby były zgodne z sytuacją krajową i międzynarodową, aby stymulować i ożywić turystykę i inne powiązane branże, a także śledzić wdrażanie środków zdrowia publicznego” – dodał Anucha.

TPN zauważa, że ​​okresy przedłużenia wizy nie zostały jeszcze wprowadzone prawem w Royal Gazette i nie były oficjalne, bez ustalonej daty, kiedy miałoby to nastąpić.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej stronie internetowej, Wiadomości z Pattaya, należąca do naszej firmy macierzystej TPN media. 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.