Odosobnione ulewne lub bardzo ulewne deszcze prognozowane w większości części Tajlandii w ten weekend z powodu tropikalnej depresji „MA-ON”, donosi tajski Departament Meteorologiczny

Krajowy –

Prognozy Tajskiego Departamentu Meteorologicznego wyizolowały ulewne lub bardzo ulewne deszcze w większości części Tajlandii od piątku 26. do soboty 27. z powodu obniżenia poziomu depresji tropikalnej „MA-ON” na górny Laos i górną Mjanmę.

Przewiduje się więcej deszczów w górnej Tajlandii, a pojedyncze obfite lub bardzo ulewne deszcze są możliwe na północy, północnym wschodzie, centralnym, w tym Bangkoku i jego okolicach, na wschodzie i południu od 26 sierpnia o 5:00. do 27 sierpnia do godziny 5:00.

W północnej części prognozowane są dość rozpowszechnione deszcze z piorunami i pojedyncze ulewne lub bardzo ulewne deszcze w Mae Hong Son, Chiang Mai, Chiang Rai, Phayao, Nan, Phrae, Lamphun, Lampang, Uttaradit, Tak, Kamphaeng Phet, Sukhothai, Phichit, Phitsanulok , oraz Phetchabun o minimalnej temperaturze 23–26 °C i maksymalnej 28–31 °C.

W części północno-wschodniej spodziewane są dość rozległe ulewne deszcze i pojedyncze intensywne lub bardzo ulewne deszcze w Loei, Nong Khai, Nong Bua Lamphu, Bueng Kan, Udon Thani, Sakon Nakhon, Nakhon Phanom, Chaiyaphum, Khon Kaen, Kalasin, Mukdahan, Maha Sarakham , Roi Et, Yasothon, Nakhon Ratchasima, Buriram i Surin o minimalnej temperaturze 23–25 °C i maksymalnej 29–32 °C.

W środkowej Tajlandii przewiduje się dość powszechne deszcze i pojedyncze ulewne deszcze w Nakhon Sawan, Uthai Thani, Chainat, Sing Buri, Ang Thong, Lopburi, Saraburi, Suphan Buri, Kanchanaburi, Ratchaburi, Nakhon Pathom, Ayutthaya, Samut Songkhram, Samut Sakhon, oraz Bangkok i jego okolice z minimalną temperaturą 23-24 °C i maksymalną 30-34 °C.

We wschodniej części w Nakhon Nayok, Prachinburi, Sa Kaeo, Chachoengsao, Chonburi, Rayong, Chanthaburi i Trat prognozowane są dość rozległe deszcze i odosobnione obfite lub bardzo ulewne deszcze z minimalną temperaturą 22-24 °C i maksymalną 27-31°C.

Na wschodnim wybrzeżu południowej Tajlandii rozproszone burze z piorunami i pojedyncze ulewne deszcze
spodziewane są w Phetchaburi, Prachuap Khiri Khan, Chumphon, Surat Thani i Nakhon Si Thammarat z minimalną temperaturą 22-25 °C i maksymalną 32-33 °C. Wysokość fali wynosi około 1 metra i 1-2 metry w burzach.

Na zachodnim wybrzeżu południowej Tajlandii dość rozpowszechnione deszcze z piorunami i odosobnione ulewne lub bardzo ulewne deszcze są prawdopodobne w Ranong, Phang Nga, Phuket, Krabi, Trang i Satun z minimalną temperaturą 22-24 ° C i maksymalną 29- 33 °C.

Od Phuket w górę wysokość fali wynosi około 1-2 metry i około 2 metry w burzach.
Od Krabi w dół, wysokość fali wynosi około 1 metra i 1-2 metry w burzach.

Departament ostrzega również społeczeństwo, aby uważało na ulewne lub bardzo ulewne deszcze i ich nagromadzenie, które mogą powodować gwałtowne powodzie i przelewy, zwłaszcza wzdłuż dróg wodnych w pobliżu podgórza i nizin przez cały okres.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/