Spojrzenie na nadchodzący tydzień w tajlandzkich wiadomościach: Tajlandia czeka na decyzję sądu konstytucyjnego w sprawie terminu premiera

Tajlandia-

Poniżej przedstawiamy cotygodniowy reportaż, w którym przedstawiamy najbardziej rozwijające się historie i te, które warto obejrzeć w Tajlandii w przyszłym tygodniu.

Dzięki temu czytelnicy mogą uzyskać jasność na temat najważniejszych historii i uzyskać wgląd w to, czego można się spodziewać w przyszłym tygodniu w Tajlandii, Phuket, Pattaya i Bangkoku.

W tym tygodniu obejmujemy okres od 28 sierpnia 2022 do 3 września 2022.

Chodźmy!

1. Kiedy Prayut Chan-O-Cha zostanie zawieszony, kiedy sąd konstytucyjny podejmie decyzję w sprawie jego limitu kadencji?

To prawdopodobnie największa historia z zeszłego tygodnia i największa historia do naśladowania przez następny tydzień lub trzy.

Premier Tajlandii Prayut Chan-O-Cha został zawieszony w zeszłym tygodniu przez tajski trybunał konstytucyjny w celu zbadania kontrowersji dotyczących limitu jego kadencji. Omówiliśmy w całości, co to oznacza.

Prayut pozostaje jednak ministrem obrony i będzie nadal pracować w tej roli podczas okresu decyzyjnego trybunału konstytucyjnego. Prawit Wongsuwan pełni obecnie obowiązki premiera.

Decyzja zaskoczyła wielu komentatorów online, jednak niektórzy internauci w mediach społecznościowych stwierdzili, że nadal oczekują, że Trybunał Konstytucyjny ostatecznie przychyli się do Prayuta. To oczywiście pozostanie do zobaczenia.

Podstawową kwestią jest to, że przeciwnicy rządowego twierdzenia, że ​​Prayut osiągnął konstytucyjny limit 8 lat, będąc na czas od 2014 roku. Rząd twierdzi jednak, że obecna konstytucja została uchwalona w 2017 roku i że Prayut, który przewodził zamachowi stanu przejąć rząd, nie był premierem we wcześniejszych latach.

Debata została podjęta przez trybunał konstytucyjny, który tymczasowo zawiesił Prayuta na stanowisku premiera w celu omówienia tej kwestii.

Rząd Tajlandii twierdzi, że w międzyczasie nie spowoduje to żadnych problemów związanych z zasilaniem ani brakiem zarządzania, jak omówiliśmy tutaj.

Na razie czekamy i patrzymy. Nie ma ostatecznego harmonogramu, jak długo potrwa decyzja, z przewidywaniami od tygodnia do dwóch miesięcy. Cokolwiek się stanie, nowe wybory na premiera i tak odbędą się gdzieś przed majem przyszłego roku. Ale wielu przeciwników Prayuta wolałoby go teraz zobaczyć.

Jak zawsze, TPN będzie Cię na bieżąco informować o tej i wszystkich innych ważnych historiach. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.