Spojrzenie na nadchodzący tydzień w tajlandzkich wiadomościach: Tajlandia czeka na decyzję sądu konstytucyjnego w sprawie terminu premiera

Tajlandia-

Poniżej przedstawiamy cotygodniowy reportaż, w którym przedstawiamy najbardziej rozwijające się historie i te, które warto obejrzeć w Tajlandii w przyszłym tygodniu.

Dzięki temu czytelnicy mogą uzyskać jasność na temat najważniejszych historii i uzyskać wgląd w to, czego można się spodziewać w przyszłym tygodniu w Tajlandii, Phuket, Pattaya i Bangkoku.

W tym tygodniu obejmujemy okres od 28 sierpnia 2022 do 3 września 2022.

Chodźmy!

1. Kiedy Prayut Chan-O-Cha zostanie zawieszony, kiedy sąd konstytucyjny podejmie decyzję w sprawie jego limitu kadencji?

To prawdopodobnie największa historia z zeszłego tygodnia i największa historia do naśladowania przez następny tydzień lub trzy.

Premier Tajlandii Prayut Chan-O-Cha został zawieszony w zeszłym tygodniu przez tajski trybunał konstytucyjny w celu zbadania kontrowersji dotyczących limitu jego kadencji. Omówiliśmy w całości, co to oznacza.

Prayut pozostaje jednak ministrem obrony i będzie nadal pracować w tej roli podczas okresu decyzyjnego trybunału konstytucyjnego. Prawit Wongsuwan pełni obecnie obowiązki premiera.

Decyzja zaskoczyła wielu komentatorów online, jednak niektórzy internauci w mediach społecznościowych stwierdzili, że nadal oczekują, że Trybunał Konstytucyjny ostatecznie przychyli się do Prayuta. To oczywiście pozostanie do zobaczenia.

Podstawową kwestią jest to, że przeciwnicy rządowego twierdzenia, że ​​Prayut osiągnął konstytucyjny limit 8 lat, będąc na czas od 2014 roku. Rząd twierdzi jednak, że obecna konstytucja została uchwalona w 2017 roku i że Prayut, który przewodził zamachowi stanu przejąć rząd, nie był premierem we wcześniejszych latach.

Debata została podjęta przez trybunał konstytucyjny, który tymczasowo zawiesił Prayuta na stanowisku premiera w celu omówienia tej kwestii.

Rząd Tajlandii twierdzi, że w międzyczasie nie spowoduje to żadnych problemów związanych z zasilaniem ani brakiem zarządzania, jak omówiliśmy tutaj.

Na razie czekamy i patrzymy. Nie ma ostatecznego harmonogramu, jak długo potrwa decyzja, z przewidywaniami od tygodnia do dwóch miesięcy. Cokolwiek się stanie, nowe wybory na premiera i tak odbędą się gdzieś przed majem przyszłego roku. Ale wielu przeciwników Prayuta wolałoby go teraz zobaczyć.

Jak zawsze, TPN będzie Cię na bieżąco informować o tej i wszystkich innych ważnych historiach. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.