Szósty potwierdzony przypadek małpiej ospy w Tajlandii zgłoszony w Maha Sarakham

Maha Saracham-

Tajlandia wczoraj (26 sierpnia)th), donosi o szóstym potwierdzonym przypadku małpiej ospy, która jest Tajką w Maha Sarakham, w północno-wschodniej Tajlandii.

Dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób, dr Opas Karnkawinpong, ujawnił, że ostatnim pacjentem była 21-letnia Tajka, masażystka, która niedawno wróciła z Kataru.

Jej oś czasu przedstawia się następująco:

- Sierpień 10th czerwona wysypka zaczęła się od jej genitaliów, gdy była w Katarze.

– 21 sierpnia wróciła do Tajlandii i dotarła do swojego domu w Maha Sarakham.

– 22 sierpnia trafił do miejscowego szpitala z gorączką i obrzękiem węzłów chłonnych.

- Sierpień 24th została potwierdzona z Monkeypox.

Dr Opas dodał: „Oczywiste jest, że pacjent był przypadkiem importowanym z zagranicy. W tej sprawie są cztery osoby wysokiego ryzyka i 24 osoby niskiego ryzyka. Przypadki pacjentów i ryzyka są teraz pod ścisłą obserwacją personelu medycznego i urzędników zdrowia publicznego. Dyrektor generalny wezwał opinię publiczną do zachowania spokoju, ponieważ choroba nie jest łatwa do zarażenia”.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.