Tajska dzienna płaca minimalna ma wzrosnąć o 5% od 1 października

Krajowy —

Tajska dzienna płaca minimalna ma wzrosnąć średnio o 5% od 1 października, a najwyższa stawka 354 bahtów obowiązuje w Chonburi, Rayong i Phuket.

Wczoraj, 26 sierpnia, w Ministerstwie Pracy odbyło się posiedzenie w sprawie podwyżki płac, w którym wzięła udział ogólnokrajowa komisja płac składająca się z 19 przedstawicieli środowisk pracowniczych, pracodawców i urzędników państwowych.

Dzienna płaca minimalna w Tajlandii nie została podniesiona przez co najmniej dwa lata od początku pandemii Covid-19, ale koszty utrzymania, takie jak transport, gaz, elektryczność, a nawet makaron instant wybuchają. Dlatego komisja musiała pomóc robotnikom poradzić sobie z tym ciężarem poprzez podniesienie płac, powiedział Boonchob Suthamanaswong, stały sekretarz Ministerstwa Pracy.

Obecne dzienne płace minimalne zależą od każdej prowincji z najwyższą stawką 336 bahtów w Chonburi i Phuket. Nowe stawki, według Boonchoba, będą się wahać od 328 do 354 bahtów ze średnią 337 bahtów lub 5.02% w oparciu o zasadę uczciwości zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

Najwyższa stawka 354 bahtów dziennie będzie obowiązywać w Chonburi, Rayong i Phuket, podczas gdy osoby pracujące w Bangkoku, Nonthaburi, Nakhon Pathom, Pathum Thani, Samut Prakan i Samut Sakhon otrzymają 353 bahty dziennie. Krajowa komisja płac głosowała za przyjęciem podwyżki jednogłośnie, stwierdził Boonchob. Nowy kurs zacznie obowiązywać od 1 października, do czasu zatwierdzenia przez rząd w przyszłym tygodniu.

Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.