Wietnamczyk aresztowany po kradzieży 15,000 XNUMX bahtów w gotówce i iPhone'a holenderskiemu turystowi na wyspie Samui

FOTO: Naewna

Samui, Surat Thani –

Podejrzany z Wietnamu został aresztowany po tym, jak ukradł 15,000 XNUMX bahtów i iPhone'a holenderskiemu turystowi, gdy przebywał w centrum rozrywki na wyspie Samui.

Szef policji Bo Phut, pułkownik Yutthana Sirisombat, powiedział lokalnym mediom tajskim: „Mr. Hanifi Mert, lat 25, z Holandii, złożył raport w zeszłym tygodniu 20 sierpniath że jego iPhone 13 i 15,000 XNUMX bahtów zostały skradzione z jego torby, gdy tańczył w klubie rozrywkowym w pobliżu plaży Cha Weng.”

„Sprawdziliśmy nagrania z kamer CCTV w hali widowiskowej. Podejrzany mężczyzna wziął od pana Merta gotówkę i telefon komórkowy. — stwierdził Yutthana.

„Podejrzany został później aresztowany w pobliżu plaży Chaweng w tym tygodniu. Został zidentyfikowany jako Pan Tueng, obywatel Wietnamu. Przyznał, że ukradł rzeczy turystom. Wysłał telefon komórkowy paczką do Bangkoku i otrzymał 4,000 bahtów. W końcu odzyskaliśmy telefon komórkowy i zwróciliśmy go panu Mertowi. Yutthana kontynuował.

"Pan. Mert powiedział, że jest bardzo szczęśliwy i podziękował naszym oficerom. Powie swoim przyjaciołom, aby przybyli na wyspę Samui. Ma też plan, żeby tu zrobić interes. - zakończył Yutthana.

Jednak policja Samui nie wspomniała o zaginionych 15,000 XNUMX w gotówce bahtów.

„Podejrzany pan Tueng powiedział, że zapłacił 7,000 bahtów komuś, kto może go sprowadzić do Tajlandii przez naturalną granicę. Mieszkał na wyspie Samui jako sprzedawca przez ponad 10 lat, więc może mówić po tajsku, ale nie ma legalnej wizy”. dodał Yutthana.

Tueng został oskarżony o kradzież i nielegalny wjazd do kraju i zostanie deportowany po ukaraniu karą za niedawną kradzież.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.