Temat: Przewodnik turystyczny po największych zmianach w Phuket dla odwiedzających, którzy nie byli jeszcze przed pandemią Covid-19

Phuket —

Phuket był w izolacji od ponad dwóch lat od czasu, gdy pandemia Covid-19 po raz pierwszy nawiedziła Tajlandię w styczniu 2020 r. Z powodu nagłego braku turystów mała, tętniąca życiem i odporna na turystów wyspa upadła i przez lata upadła, gdy przedsiębiorstwa zostały zamknięte, pracownicy zostali przesiedleni, a niektórzy uciekli z wyspy w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

Jednak na wyspie ponownie rozbłysło światło wraz z powrotem turystów po tym, jak rząd ostatecznie zdecydował się zlikwidować wszystkie niekorzystne przepisy dotyczące Covid-19. Tajlandzka przepustka zniknęła, Test & Go również zniknął na dobre, a teraz Phuket znów ożywa ze znacznie większą liczbą turystów.

Tak więc, jeśli nie jesteś teraz na wyspie i zastanawiasz się, czy przyjechać na Phuket, czy nie, tutaj media TPN omówiły niektóre zmiany i aktualizacje w różnych częściach wyspy, które mogą okazać się pomocne i ułatwić ostateczną decyzję . Bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

1. Konopie indyjskie zostały w tym roku zdekryminalizowane w Tajlandii i obecnie znajdują się w szarej strefie pod względem prawnym. Zezwolenie dotyczy użytku prywatnego, ale nie publicznego palenia. Wcześniej konopie indyjskie były dość powszechne, zwłaszcza w Patong, ale wciąż nielegalne i drogie. Teraz możesz go znaleźć legalnie sprzedając go w wielu znanych miejscach, takich jak miasto Phuket, weekendowe targi i deptaki po niższych cenach. Ostateczne przepisy dotyczące konopi są nadal przedmiotem dyskusji rządu.

2. Słynny obszar dla zagranicznych gości, jakim jest Bangla Road w Patong, powrócił do życia po kryzysie Covid. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich, turystów wciąż jest mniej niż wcześniej. Niektóre bary i lokale rozrywkowe były nadal zamknięte. Niektórzy operatorzy lokali rozrywkowych nie mogli przetrwać przed relaksem.

3. Słynny tajski boks Soi Ta-iad ma mniej zagranicznych turystów, którzy przyjeżdżali uczyć się tajskiego boksu niż przed Covid-19, a wiele sal bokserskich jest na stałe zamkniętych

4. Niektóre hostele i hotele w Phuket są na stałe zamknięte z powodu problemów finansowych, ponieważ podczas kryzysu Covid było niewielu turystów zagranicznych. Operatorzy hotelowi nie są w stanie przetrwać przed relaksem.

5. Dom towarowy Central Patong, który został otwarty trzy lata temu, został tymczasowo zamknięty od zeszłego roku. Twierdzą, że wynika to z faktu, że większość ich klientów to obcokrajowcy. Jednak w tym miesiącu właśnie ogłosili, że dom towarowy zostanie ponownie otwarty w przyszłym miesiącu. W międzyczasie w Thalang powstał nowy dom towarowy Robinson. Właśnie został ponownie otwarty w zeszłym tygodniu.

6. W Phuket nie ma obecnie wielu dużych projektów budowy dróg. Od dawna proponowana i omawiana kolej Phuket z północy na południe wyspy została oficjalnie wstrzymana z powodu tego, co odpowiednie agencje nazywają przeglądem budżetu projektu.

To powinno być krótkie podsumowanie niektórych z najważniejszych zmian i aktualizacji, które miały miejsce w Phuket podczas pandemii. Można powiedzieć, że życie na wyspie toczy się teraz z dużą prędkością wraz z powrotem turystów i ponownym otwieraniem firm.

Mimo że niektóre biznesy niestety musiały zostać zamknięte z powodu problemów finansowych, powstają nowe, pełne kolorów i świeżości, które są równie dobre. Wszystkie te zmiany zmieniły sytuację w Phuket na dobre i złe, a jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest zdecydowanie przybycie i zobaczenie tego samemu.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.