Kilka stowarzyszeń zajmujących się miejscami rozrywki w Tajlandii wzywa do wydłużenia godzin otwarcia o 4 nad ranem, aby pobudzić turystykę i gospodarkę krajową

Krajowy –

Kilka stowarzyszeń zajmujących się lokalami rozrywkowymi w Tajlandii wezwało rząd do wydłużenia godzin otwarcia lokali rozrywkowych do 4:00 rano. w celu pobudzenia turystyki i ożywienia krajowej gospodarki.

Weerawit Kreuasombat, prezes Patong Entertainment Business Association (PEBA), powiedział Associated Press w poniedziałek, 29 sierpnia, że ​​dzisiejszym problemem jest to, że te same przepisy nie mają zastosowania w całym kraju, ponieważ nie zawsze są zgodne z kontekstem społecznym i zachowaniem niektórych konkretnych miast.

Prezydent stwierdził: „Osobiście uważam, że te same przepisy nie mogą być stosowane w całym kraju. Nie powinno być podzielone na strefy. W przypadku obiektów rozrywkowych niektóre obszary można zamknąć o godzinie 11:00, niektóre obszary można zamknąć o godzinie 1:00 lub 2:00, a niektóre obszary można rozszerzyć do godziny 4:00. aby zaspokoić potrzeby turystów. Jednocześnie dla każdego obszaru zagospodarowania przestrzennego może być właściwe zarządzanie i porządek.”

„Wiele osób może nie być w stanie wyobrazić sobie korzyści z otwarcia miejsca rozrywki na dodatkowe 2-3 godziny. Przypuśćmy, że działalność związana z miejscami rozrywki może generować średnie wydatki rzędu 2,000-3,000 bahtów/osobę/dzień. Gdyby godziny otwarcia zostały przedłużone, wydatki mogłyby również podwoić się do 4,000 5,000-XNUMX XNUMX bahtów/osobę/dzień. W okresie ożywienia gospodarczego może to szybko i skutecznie pobudzić gospodarkę. Co więcej, jest to również forma gospodarki o obiegu zamkniętym, ponieważ wzrost wydatków indywidualnych powoduje również wzrost zatrudnienia, przedsiębiorstw, a także lokalnych usług transportowych.”

FOTO: INN News

Sa-nga Ruangwatthanakul, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Drogowych Khaosan, powiedział, że ponieważ przedsiębiorcy zawsze postępowali zgodnie z wytycznymi rządowymi i dwoma latami ograniczeń Covid, rząd powinien zrekompensować im marnowanie czasu, utratę dochodów i rosnące zadłużenie przez wydłużenie godzin nocnych lokali rozrywkowych.

„Dzisiaj skupiamy się na przyciąganiu zagranicznych turystów do podróżowania do kraju w celu generowania dochodu dla kraju. Ale turyści mają różne preferencje, więc powinniśmy dostosować się do potrzeb turystów w zależności od obszaru, aby generować jak największe dochody – kontynuował.

FOTO: Prachachat

Thanakorn Kuptajit, doradca Thai Alcohol Beverage Business Association (TABBA), zdradził powody przemawiające za przedłużeniem godzin, że jest to element wzmacniania atmosfery turystyki nocnej i może być pilotowany w popularnych regionach turystycznych, takich jak Khao San Road, Pattaya, Krabi, Phang Nga, Chiang Mai, Phuket, Hua Hin i Samui, aby gospodarka mogła się stopniowo odradzać.

Ponadto Sadis Chaithieng, prezes Tajskiego Stowarzyszenia Publicznych Taksówek, dodał, że wydłużenie godzin lokali rozrywkowych przyniesie również korzyści taksówkom, motocyklowym taksówkom, trójkołowcom i innym podobnym usługom transportowym, ponieważ mogą one świadczyć więcej usług i zarabiać więcej od turystów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawił się na naszej siostrzanej stronie internetowej The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.