Ministerstwo Zdrowia Publicznego mówi, że dwa ostatnie przypadki ospy małp w Tajlandii i ich bliskie kontakty są teraz pod obserwacją władz

FOTO: Ministerstwo Zdrowia Publicznego

Bangkok -

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul ujawnił w poniedziałek 29 sierpnia, że ​​Departament Kontroli Chorób zastosował swoje środki w celu monitorowania dwóch ostatnich przypadków ospy małpiej w Tajlandii i śledzenia ich kontraktów wysokiego ryzyka, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się w kraju.

Siódmy przypadek małpiej ospy został potwierdzony w niedzielę jako 37-letnia Tajka z Bangkoku, która miała historię kontaktów seksualnych z obcym mężczyzną, zanim miała podejrzane objawy 20 sierpnia. Potwierdzono, że została zarażona w piątek 26 sierpnia. Trzech z jej bliskich osób, w tym cudzoziemca, zostało zidentyfikowanych i skierowanych na obserwację stanu zdrowia przez 21 dni.

Anutin dalej stwierdził, że odkrycie nowego przypadku odzwierciedla skuteczne środki badań przesiewowych pacjentów pod kątem zdrowia publicznego, a fakt, że pacjentka sama szukała leczenia w Instytucie Chorób Zakaźnych Bamrasnaradura, dowiódł również, że ludzie zaczęli coraz więcej dostrzegać choroby i jej objawów.

Tymczasem Departament Kontroli Chorób będzie kontynuował dochodzenia przeciwko bliskim kontaktom i monitorował ich objawy do 11 września.

„Wszystkie z siedmiu przypadków ospy małp były spowodowane głównie przez ryzykowne zachowania, takie jak zmiana partnerów seksualnych i uprawianie seksu z nieznajomymi. Staramy się informować o tym opinię publiczną w miarę możliwości oraz o tym, że Ospa Małp nie jest przerażająca. Jeśli nie masz ryzykownych zachowań jako takich, to nic ci nie jest. I nie jest to ciężka choroba, można ją wyleczyć – dodał minister.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/