Dziewięciolatek z Phuket twierdzi, że cierpi na poważne wypadanie włosów po otrzymaniu szczepionki przeciw Covid-19, biuro zdrowia publicznego mówi, aby nie wyciągać pochopnych wniosków

Phuket -

Dziewięcioletnia dziewczynka z Thalang doznała poważnej utraty włosów po otrzymaniu drugiej szczepionki przeciw Covid-19 dwa miesiące temu, a jej rodzina i dziewczyna obwiniają o to szczepionkę.

Jej matka, pani Jeeranan, której nazwisko zostało zatajone, aby chronić tożsamość dziecka, powiedziała Phuket Express: „Moja córka lubi uprawiać sport. Jest zdrowa. Około dwa miesiące temu otrzymała drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19, zanim jej włosy zaczęły wypadać. Została zarażona Covid-19 po otrzymaniu szczepionki.

TPN zauważa, że ​​według wielu czołowych tajskich lekarzy, takich jak dr Opas Karnkawinpong, szczepionki przeciwko Covid-19 nie gwarantują zatrzymania przenoszenia wirusa, ale koncentrują się na zmniejszeniu poważnych przypadków i zgonów.

„Zabrałem ją do klinik i szpitali, ale wypadanie włosów wciąż się pogarsza. Lekarze nie potrafią określić, co powoduje wypadanie włosów”. – dodała matka.

Urzędnicy Urzędu Zdrowia Publicznego w Phuket prowadzą obecnie dochodzenie, ale po tym, jak historia stała się popularna, ostrzegają opinię publiczną, aby nie wyciągała pochopnych wniosków bez udowodnionych dowodów, że wypadanie włosów było związane ze szczepionką, ponieważ może to być również związane z innymi schorzeniami, a nawet Covid19.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.